Grupa Satoria kupiła Hamptona w Świnoujściu. VHM nowym operatorem

W styczniu Grupa Satoria sfinalizowała transakcję zakupu nieruchomości hotelu Hampton by Hilton w Świnoujściu. Nowym właścicielem jest jej spółka zależna – Sarapita Property 01, a dzierżawcą i operatorem został VHM Hotel Management, należący do Grupy Satoria. To kolejny Hampton kupiony przez Satorię, po hotelu na Starym Mieście w Gdańsku w ub.r. Świnoujski Hampton ze 104 pokojami, zlokalizowany w centrum miasta, był pierwszym w Polsce hotelem pod tą marką, otwartym w 2012 r. Jego inwestorem była spółka PBG Erigo, należąca do Grupy Kapitałowej PBG, wówczas czołowej firmy budowlanej w naszym kraju.

Potem popadła jednak w finansowe tarapaty, a tworzące ją podmioty złożyły wnioski o upadłość. W 2020 r. zarządcą w postępowaniu sanacyjnym PBG została kancelaria Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja, która od początku dążyła do sprzedaży nadmorskiego hotelu. W sprawozdaniu likwidatora PBG SA za pierwsze półrocze 2023 r. napisano m.in., że trwają prace zmierzające do „możliwie niezwłocznego uzgodnienia dokumentacji transakcyjnej, na podstawie której zostać ma zrealizowana sprzedaż aktów związanych z działalnością hotelową na rzecz zainteresowanego oferenta branżowego, z którym podpisano list intencyjny”. – Nad transakcją pracowaliśmy dłuższy czas. Styczeń przyniósł finał. Obiekt przejęty jest już przez nowego operatora – mówi „Hotelarzowi” Andrzej Wójcik, prezes Satoria Group. – Teraz czeka nas optymalizacja działalności operacyjnej hotelu oraz wkrótce planujemy nakłady na jego modernizację. Celem jest zdecydowana poprawa pozycji hotelu na rynku, który ma w naszej ocenie duży potencjał rozwoju W portfolio VHM są już Hamptony w Gdańsku, Białymstoku i Olsztynie oraz Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej. Podpisano też umowy o zarządzanie na planowane obiekty Radisson Resort & Suites w Ustroniu Morskim i dwa kolejne tego samego inwestora: Villa Książąt Pomorskich w Międzyzdrojach i Wind Yacht Resort w Wiślince koło Gdańska, a także na hotel Glar Conference & Spa w Wisełce koło Międzyzdrojów, który otwarty ma zostać w połowie tego roku, Nickel Resort w Szklarskiej Porębie i Kołobrzegu-Grzybowie oraz kompleks Harmony Resort w Kołobrzegu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *