PKP jednak nie wybuduje hotelu w Kołobrzegu

Kołobrzescy urzędnicy rozpoczęli wprowadzenie planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru miasta przy ul. Solnej i Zdrojowej, gdzie spółka PKP zamierzała wybudować 7-piętrowy hotel. Miasto chce, aby powstał w tym miejscu parking dla turystów.

Miejscy urzędnicy od dłuższego czasu starali się o pozyskanie tej działki z przeznaczeniem na parking, jednak pod koniec ubiegłego roku PKP nieoczekiwanie złożyły do kołobrzeskiego magistratu wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego.

Jak wyjaśniała jeszcze w 2022 roku prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska, przedstawiciele PKP zapewniali, że docelowa funkcja tych działek będzie zależała od tego ile wolnego miejsca zostanie po planowanej rozbudowie torowiska, oraz że PKP nie będzie prowadzić działalności hotelarskiej czy deweloperskiej.

Ponieważ działalność hotelarska nie stanowi celu publicznego, wniosek został rozpatrzony negatywnie. W studium zagospodarowania przestrzennego ten teren ma przeznaczenie pod parking. Procedowany obecnie plan zagospodarowania przewiduje wpisanie docelowo funkcji parkingowej dla tego miejsca.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *