Hotel Sound Garden Warszawa z certyfikatem LEED Gold

Vastint Poland otrzymał certyfikat LEED Gold dla hotelu Sound Garden będącego częścią Business Garden Warszawa. Jest to ostatni z siedmiu budynków tworzących ten kompleks biurowy, który przeszedł pozytywnie wielokryteriową weryfikację środowiskową.

Podobnie, jak w przypadku pozostałych budynków, cechą wyróżniającą ten obiekt jest dbałość o proces deweloperski oraz późniejszą eksploatację pod kątem wykorzystania przyjaznych środowisku i lokalnie wytwarzanych materiałów, wdrożenia rozwiązań ograniczających zużycie energii i wody oraz efektywnego planowania funkcji w celu optymalizacji przestrzeni i zapewnienia wysokiego poziomu satysfakcji użytkowników.

– Certyfikowany budynek jest jednym z dwóch ukończonych w pierwszym etapie realizacji inwestycji. Ze względu na obecność komponentu hotelowego, początkowo nie planowaliśmy poddania go procedurom weryfikacji środowiskowej. Powodem zmiany stanowiska w tej sprawie było wdrożenie strategii ESG, zgodnie z którą wszystkie nowe i modernizowane budynki Vastint powinny posiadać certyfikaty środowiskowe, najlepiej zgodne z uznanymi międzynarodowymi systemami – mówi David Pettersson, senior project manager w Vastint Poland. – Uzyskanie wysokiego poziomu LEED dla tego obiektu jest najlepszym świadectwem naszego podejścia do zrównoważonego budownictwa i oznaką wysokich standardów oferowanych powierzchni.

Budynek z hotelem zaprojektowany został przez pracownię JSK przy współpracy ze studiem Fuksas. Zasadniczą część siedmiokondygnacyjnego budynku zajmuje hotel Sound Garden z centrum konferencyjnym, restauracją Garden Eatery i Bistro & Bar. Dwie wieże zwrócone w kierunku wewnętrznego dziedzińca są wynajęte przez najemców biurowych. W 2022 r. obiekt przeszedł gruntowną renowację, która zmieniła funkcjonalność i estetykę wnętrz oraz pozwoliła na wprowadzenie szeregu usprawnień technicznych.

Business Garden Warszawa to kompleks siedmiu budynków o łącznej powierzchni 90 tys. mkw. Usytuowane są w ogrodzie zaprojektowanym na przeważającej części 6-hektarowej działki z zachowaniem różnorodności roślinności oraz zróżnicowaniem terenu poprzez wprowadzenie wzniesień i zbiorników wodnych. Jest to codzienna strefa relaksu i odpoczynku na świeżym powietrzu dla pracowników. Na terenie Business Garden znajdują się również rozwiązania przyjazne dla rowerzystów oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *