Kompleks hotelowy Crowne Plaza – Holiday Inn Express Warsaw The HUB z certyfikatem Green Key

Kompleks Crowne Plaza Holiday Inn Express The HUB w Warszawie otrzymał certyfikat Green Key będący wiodącym standardem doskonałości w zakresie odpowiedzialności za środowisko naturalne i zrównoważony rozwój.

– Cieszymy się ogromnie, że nasze Crowne Plaza i Holiday Inn Express Warsaw – The HUB zostały uhonorowane prestiżową nagrodą Green Key za swoje zobowiązanie do ochrony środowiska i praktyki zrównoważonego rozwoju – mówi Tomasz Beliniak, pełniący funkcję director of engineering and risk management w tym kompleksie. – Ten certyfikat to ukoronowanie naszych wysiłków w dziedzinie ochrony środowiska. Nasze obiekty nie tylko spełniają, ale przewyższają normy dotyczące efektywności energetycznej, minimalizacji odpadów i racjonalnego wykorzystania zasobów naturalnych – dodaje.

Green Key to międzynarodowy certyfikat przyznawany obiektom noclegowym, które wyróżniają się wyjątkowymi standardami ekologicznymi. Crowne Plaza i Holiday Inn Express Warsaw The HUB podejmują szereg inicjatyw, takich jak redukcja zużycia wody, stosowanie energii odnawialnej, recykling, a także promowanie lokalnych produktów i działań proekologicznych wśród swoich gości. – Certyfikat Green Key stanowi potwierdzenie, że obiekt turystyczny działa z poszanowaniem środowiska naturalnego i promuje zrównoważony rozwój. Dla gości oznacza to możliwość wyboru miejsca pobytu, które dba o ekologię, co przekłada się na ich satysfakcję oraz świadomość uczestnictwa w pozytywnych działaniach dla planety. Dodatkowo, certyfikat ten może przyczynić się do wzrostu prestiżu obiektu i przyciągnięcia nowych klientów – tłumaczy Tomasz Bieliniak. – Uzyskanie certyfikatu Green Key trudny proces z uwagi na konieczność przeprowadzenia audytu w wielu obszarach, takich jak zarządzanie środowiskiem, zaangażowanie personelu, gospodarka odpadami i zużycie energii. Wymaga to czasu, zasobów finansowych i zaangażowania personelu, jednak korzyści z zrównoważonego rozwoju i pozytywny wpływ na reputację obiektu mogą przewyższyć te wysiłki. Przestrzeganie norm Green Key ma też pozytywny wpływ na komfort pobytu gości w hotelu. Działania związane z ochroną środowiska, takie jak ograniczenie zużycia energii i wody czy stosowanie ekologicznych środków czystości, mogą przyczynić się do poprawy jakości powietrza i ogólnej atmosfery w pomieszczeniach. Dodatkowo, świadomość ekologiczna i zaangażowanie w zrównoważone praktyki mogą podnosić świadomość gości oraz dodatkowo podnosić ich satysfakcję z pobytu.

Zarządzany przez sieć IHG Hotels & Resorts kompleksCrowne Plaza – Holiday Inn Express Warsaw The HUBznajduje się w sercu dynamicznie rozwijającej się dzielnicy biznesowej w centrum Warszawy, przy Rondzie Daszyńskiego. Na łącznej powierzchni 21 tys. m kw. oferują 430 pokoi i apartamentów, restaurację Nova Wola z kuchnią polską w nowoczesnym wydaniu, Signature Barw hotelowym lobby Crowne Plaza oraz – znajdujący się na ostatniej kondygnacji budynku skybar The Roof.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *