Sun&Snow podsumowuje sezon zimowy   WYNIKI RYNKOWE

Zarządzająca wynajmem apartamentów w miejscowościach wypoczynkowych firma Sun&Snow zanotowała podczas tegorocznych ferii zimowych lepsze obłożenie w swoich obiektach niż rok wcześniej. Średnia frekwencja w górach wyniosła 75 proc.

Jak informuje operator, także zainteresowanie nadmorskimi kurortami było wyższe niż rok wcześniej. Z kolei najpopularniejsza destynacja - Białka Tatrzańska, notowała poziom obłożenia przekraczający 90 proc., pomimo czynnika pogodowego, który w tym roku nie sprzyjał branży tak jak w poprzednich latach. Dużą popularnością cieszyły się też tradycyjnie Zakopane i Karpacz.

Sun & Snow podkreśla, że w okresie zimowym, począwszy od wyjazdów świątecznych, większość pobytów było rezerwowanych znacznie wcześniej niż w latach ubiegłych. Do tej pory istotnym trendem było wstrzymywanie się turystów z rezerwacjami do ostatniej chwili, co wynikało zarówno z obaw dotyczących pogody, ale także świeżych wspomnień związanych z zakazami wyjazdów w okresie pandemii, czy obaw dotyczących wzrostu cen.

-Rynek i turyści powoli wracają do swoich przyzwyczajeń sprzed pandemii. Rezerwacje są obecnie dokonywane znacznie wcześniej, choć oczywiście nadal duża grupa czeka z decyzją do ostatniej chwili – komentuje Mariola Skorupa, dyrektor sprzedaży i marketingu Sun & Snow.

W 2023 roku firma obsłużyła ponad 66 tys. rezerwacji i pobytów, co przełożyło się na ponad 215 tys. turystów, którzy odwiedzili kurorty obsługiwane przez Sun & Snow. Jednocześnie Sun & Snow pozyskało ponad 400 nowych apartamentów i dziś zarządza wynajmem blisko 2,6 tys. lokali.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *