PKP nie wybuduje hotelu w Kołobrzegu

Jedna ze spółek należących do PKP planowała wybudować koło dworca kolejowego w Kołobrzegu siedmiokondygnacyjny hotel. Jednak kołobrzescy radni przyjęli jednogłośnie uchwałę w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przy ul. Solnej i Zdrojowej, który przewiduje powstanie w tym miejscu parkingu dla turystów.

Miejscy urzędnicy od dłuższego czasu starali się o pozyskanie tej działki, która oddziela strefę A uzdrowiska od strefy B, z przeznaczeniem na parking wielopoziomowy, jednak pod koniec ub.r. PKP nieoczekiwanie złożyły do kołobrzeskiego magistratu wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego. Jak wyjaśniała jeszcze w 2022 r. prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska, przedstawiciele PKP zapewniali, że docelowa funkcja tych działek będzie zależała od tego, ile wolnego miejsca zostanie po planowanej rozbudowie torowiska, oraz że PKP nie będzie prowadzić działalności hotelarskiej ani deweloperskiej. Ponieważ działalność hotelarska nie stanowi celu publicznego, wniosek został rozpatrzony negatywnie


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *