Arche inwestuje w sieć dużych centrów konferencyjnych i powiększa dotychczasowe

Grupa Arche planuje stworzyć na mapie dużych miejsc eventowo-konferencyjnych kilka nowych lokalizacji przez otwieranie ich przy nowych hotelach, jak Sanatorium Milicyjne w Nałęczowie czy Fabryka Samolotów w Mielnie, która zaoferuje hangar na 4 tys. uczestników, a także rozbudowywanie przy już istniejących, jak Cukrownia Żnin czy Folwark Łochów.

Strategiczne plany firmy Władysława Grochowskiego zakładają zarządzanie ponad 50 hotelami w 2030 r. W tym czasie znacząco ma zwiększyć się też liczba inwestorów kupujących pokoje hotelowe na własność w autorskim Systemie Arche – obecnie jest ich ponad tysiąc. Chcąc zwiększyć rentowność resortów, zdecydowano, aby tworzyć przy nich duże wielofunkcyjne przestrzenie kulturalno- rozrywkowe. – Stale monitorujemy rynek MICE, którego od lat jesteśmy aktywnym graczem przez już posiadaną infrastrukturę hotelowo-eventową. Mamy też ciągły kontakt z największymi zleceniodawcami w tym segmencie, którzy szukają wyjątkowych lokalizacji w optymalnej cenie. Od czasów postpandemicznych obserwujemy rosnące zainteresowanie obiektami mogącymi kompleksowo obsłużyć bardzo duże wydarzenia, nawet na kilka tysięcy osób, gdzie można zorganizować różnego rodzaju eventy, produkcje telewizyjne i filmowe, imprezy sportowe itp. – mówi dyrektor sprzedaży i marketingu Arche Magdalena Sidorowicz.

– Dzięki dostępnym terenom, które już posiadamy, możemy reinwestować nasze zyski w rozbudowę i budowę nowych obiektów konferencyjnych. Tego lata otwarty ma zostać Arche Hotel Nałęczów Sanatorium Milicyjne, gdzie początkowo planowano stworzyć przestrzeń na wydarzenia MICE do 500 osób, ale ostatecznie zwiększono ją o kolejne 600 osób. Cukrownia Żnin dysponująca teraz przestrzenią eventową na 800 osób, zyska drugie tyle, a 27-hektarowy Folwark Łochów stanie się największym centrum konferencyjno-targowym na Mazowszu z nową salą na 1,2 tys. osób i obecną na 700 osób.

– Na terenie mającym 6,5 ha prowadzimy rewitalizację jednej z największych przestrzeni kulturalno-rozrywkowych w Polsce, czyli Arche Fabryka Samolotów Mielno. Hangar o powierzchni 4,3 tys. m kw. i o wysokości 9-12 m oferować będzie jedną z największych sal eventowych w tej części kraju, która pomieści nawet 4 tys. osób. Już teraz mamy kilka wstępnych rezerwacji na organizacje imprez w tym obiekcie – mówi Magdalena Sidorowicz.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *