Spółka Renters.pl kupiła konkurenta w Międzyzdrojach

Największy operator wynajmu krótkoterminowego w Polsce, firma Renters.pl, realizując strategiczną konsolidację polskiego rynku, nabył 100 proc. udziałów w spółce Sea-View Apartamenty działającej w Międzyzdrojach i finalizuje negocjacje z dwiema kolejnymi firmami operatorskimi. W ub.r. w spółkę zainwestował fundusz Enterprise Investors, który jest jedną z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej.

Renters.pl obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych właścicieli nieruchomości. W swoim portfolio posiada ponad 3,5 tys. apartamentów i domów na wynajem w całej Polsce. Sea-View Apartamenty obsługuje kilkadziesiąt apartamentów m.in. w kompleksach Bel Mare, Sea Towers, Wave i Aquamarina. To druga firma, która dołączyła do grupy Renters po Rent like home kupionym w kwietniu ub.r.

– Na polskim rynku wynajmu krótkoterminowego obserwujemy znaczne rozdrobnienie, z wieloma małymi firmami, które dla osiągnięcia dalszego wzrostu potrzebują wsparcia technologicznego, adekwatnych zasobów finansowych oraz stabilnego zaplecza.

Włączenie spółki Sea-View Apartamenty do naszego portfolio jest ważnym krokiem w naszej strategii rozwoju – mówi Kamil Krzyżanowski, prezes Renters.pl. Byli właściciele spółki Sea-View Apartamenty będą nadal współpracować z Renters.pl. – Nowy właściciel wnosi do Sea-View Apartamenty ogromny bagaż doświadczenia i dostęp do lepszych procesów zarządzania oraz rozwiązań, które zwiększą efektywność. Do tego, by dołączyć do firmy Renters, przekonało nas nie tylko uczciwe podejście przy wycenie spółki i atrakcyjna oferta, lecz także fakt, że firma ma swoje korzenie również w lokalnych okolicach.

Zaczynała jako operator apartamentów wakacyjnych w Świnoujściu, by rozrosnąć się na całe polskie Wybrzeże oraz główne aglomeracje miejskie w Polsce – mówi Mariusz Kucharczyk, były właściciel firmy Sea-View Apartamenty. Renters.pl od 2018 r. obsługuje apartamenty w kilkudziesięciu lokalizacjach na Wybrzeżu i w największych miastach. W 2021 r. został pierwszym partnerem sieci Marriott w Polsce w programie Homes & Villas by Marriott International. Firma wywodzi się z Pomorza Zachodniego, gdzie zajmowała się najmem krótkoterminowym od 2005 r.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *