Wszystkie hotele sieci Puro z certyfikatami LEED Gold…

Siedem budynków sieci Puro Hotels uzyskało certyfikaty LEED v4.1 Operation and Maintenance na poziomie Gold. To pierwsze hotele w Polsce, które uzyskały ten certyfikat w wersji v4.1. Certyfikacja obiektów została przeprowadzona we współpracy z firmą doradczą JWA.

Spółka Puro Hotel Development, odpowiadająca za stronę techniczną obiektów hotelowych, realizując długofalową strategię minimalizowania wpływu budynków na środowisko, nawiązała współpracę z firmą doradczą JWA, specjalizującą się w zielonych rozwiązaniach dla nieruchomości komercyjnych. W efekcie wszystkie obiekty sieci Puro Hotels zostały zmodernizowane i otrzymały certyfikat LEED na poziomie Gold, uzyskując wysokie noty, w przedziale od 65 do 69 pkt.

– Otrzymanie certyfikatu LEED Gold dla wszystkich budynków naszej sieci to potwierdzenie konsekwentnie wdrażanej przez nas polityki w obszarze ESG – mówi Przemysław Wieczorek, dyrektor zarządzający Puro Hotel Development. – Cieszymy się, że Puro jest w tym temacie pionierem na polskim rynku hotelarskim. Certyfikat, podobnie jak zakup energii z OZE, to wynik obranej przez Puro strategii minimalizowania wpływu na środowisko. Podejmujemy wiele działań, które pozwalają nam zyskać miano sieci przyjaznej dla środowiska i bezpiecznej dla naszych gości. Współpraca z JWA zaowocowała implementacją rozwiązań oraz rekomendacją dobrych praktyk w zakresie zarządzania budynkami na każdym poziomie ich funkcjonowania, które stopniowo są wdrażane we wszystkich obiektach. Kluczową kwestią było ograniczenie zużycia mediów – wody i energii. Ponadto wdrożono politykę zakupową i remontową.

– Puro Hotels to pierwsze hotele w Polsce, które uzyskały certyfikat LEED Operation and Maintenance w wersji v4.1 – mówi Alicja Bielańska, sustainability specialist z JWA. – Osiągnięcie poziomu Gold w certyfikowanych hotelach świadczy o wysokim standardzie wszystkich siedmiu obiektów i potwierdza, że przyjęte w nich praktyki są zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju. Klienci chcący skorzystać z usług jednego z hoteli mogą być pewni, że w budynku zastosowano rozwiązania ograniczające zużycie energii, wody czy produkcję odpadów przy zachowaniu wysokiego poziomu komfortu gości.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *