Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne
O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Nowe inwestycje Puro Hotels w Warszawie i Gdańsku

Nowe inwestycje Puro Hotels w Warszawie i Gdańsku


Lifestylowa sieć hotelowa Puro Hotels powiększy się o hotel w samym centrum Warszawy przy ulicy Widok 5/7/9. Z naszych informacji wynika, że atrakcyjna działka pomiędzy ulicami Marszałkowską i Kruczą na której ma stanąć hotel należy do luksemburskiego funduszu Griffin Real Estate. Sieć nie potwierdziła, czy nabędzie działkę od funduszu, czy hotel powstanie w kooperacji. Wkrótce ma rozpocząć się również II etap inwestycji na gdańskim Starym Mieście, gdzie w marcu otwarto Puro Gdańsk.

Działkę przy ulicy Widok Griffin kupił w 2012 roku od Skarbu Państwa jako część majątku spółki Meble Emilia. Planowana inwestycja obejmowała pierwotnie wyburzenie istniejącego budynku i budowę na jego miejscu kameralnego obiektu biurowego o powierzchni około 4 200 m2. Rozpoczęcie prac zapowiadane było na pierwszą połowę 2014 roku. Plany te jednak uległy zmianie i w tym miejscu zostanie wybudowany hotel pod marką Puro.


Fot. Google Street View, Budynek przy ulicy Widok 5/7/9 w Warszawie


Projekt architektoniczny warszawskiej inwestycji powierzono pracowni JEMS Architekci, aranżacją przestrzeni hotelowych zajmie się z kolei londyńskie studio DeSallesFlint. Jak zapewnia sieć warszawski hotel będzie miał swój indywidualny i unikalny charakter nawiązujący do otoczenia i przestrzeni, w której będzie funkcjonować.

II etap Puro Hotel Gdańsk zaprojektuje z kolei ta sama pracownia, która odpowiadała za projekt I części, czyli KD Kozikowski Design.


Fot. Hotel Puro Gdańsk


Puro Gdańsk przy ulicy Stągiewnej 23 będzie kontynuacją sąsiadującego obiektu, zarówno pod względem architektonicznym jak i wystroju wnętrz.
Gdański obiekt został otwarty 16 marca tego roku. Oferuje 93 pokoje, restaurację Ink, fitness room i salkę konferencyjną na 12 osób. 11-kondygnacyjny budynek (w tym jedna podziemna z parkingiem) zaprojektowany został na wolnostojącej działce, w taki sposób, aby mógł w przyszłości współtworzyć pierzeję ul. Stągiewnej po powstaniu dalszej zabudowy: w betonowych ścianach przewidziano odpowiednie otwory, które zamurowano, ale z możliwością ich wyburzenia i stworzenia przejść do kolejnej części gmachu. Powstał na rzucie litery L, dzięki czemu stworzony został wewnętrzny dziedziniec, poprzez który pośrednio doświetlone zostały pokoje (jednym z elementów wyróżniających hotele sieci Puro są duże panoramiczne okna).

Zgodnie z zamysłem twórców konceptu hotelowego Puro wszystkie obiekty sieci mają się wyróżniać przyjazną technologią, dobrym designem i nieformalną atmosferą. Goście mogą korzystać z udogodnień takich jak check-in kioski pozwalające na sprawne, samodzielne zameldowanie i wymeldowanie, dostęp do bezpłatnego i szybkiego internetu oraz z darmowej kawy z ekspresów wysokociśnieniowych. Każdy pokój jest wyposażony w tablet, za pomocą którego można sterować m.in. funkcjami takimi jak oświetlenie czy temperatura oraz wykonywać telefoniczne połączenia międzynarodowe.

Sieć Puro Hotels posiada obiekty we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu oraz Gdańsku.

1 Komentarz dla “Nowe inwestycje Puro Hotels w Warszawie i Gdańsku”

  1. ciekawe czy zapłacili 100% podatku od nieruchomości tak jak polskie firmy?

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Traffic w centrum Wrocławia

W pierwszym kwartale 2019 r. w ścisłym centrum Wrocławia przy ul. Świdnickiej ruszyć ma hotel Traffic z 36 pokojami, drugi obiekt pod tą marką po (...)

FILM Gala konkursu Hotelarz Roku 2018 FILM

Film z gali wręczenia nagród w organizowanym przez „Hotelarza” konkursie „Hotelarz Roku 2018″, która odbyła się w dniu 26 listopada 2018 w hotelu Sofitel Warszawa (...)

HOTELARZE ROKU 2018: Tomasz Schweda, Hotelarz do 35. Roku Życia, Mercure Kraków Stare Miasto

Tomasz Schweda, dyrektor operacyjny flagowego hotelu Mercure w Polsce – Mercure Kraków Old Town, głosami Kapituły Konkursu na Hotelarzy Roku, został Hotelarzem do 35. Roku (...)

Kamila Grajewska-Buśko dyrektorem powstającego Best Western Premier we Wrocławiu

Dyrektorem generalnym hotelu Best Western Premier City Center we Wrocławiu, który otwarty ma być w marcu, została , ostatnio dyrektor operacyjna 5-gwiazdkowego The Granary – (...)

Best Western z kolejnym obiektem w Rzeszowie

Do portfolio sieci Best Western dołączył właśnie hotel Principe z Rzeszowa, który będzie działał pod marką Best Western Premier. To drugi, po Best Western Plus (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA