Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » INWESTYCJE, Z Branży » J.W. Construction zbuduje hotel w Krakowie

J.W. Construction zbuduje hotel w Krakowie


Firma J.W. Construction wygrała przetarg na zakup od banku PKO BP budynku przy ul. Dietla 86,88 i 90 w Krakowie. Wartość transakcji to 44,1 mln zł. Warszawski deweloper zamierza uruchomić tam hotel.


Na podstawie umowy przedwstępnej zawartej 25 lipca tego roku strony zobowiązały się do podpisania umowy sprzedaży do 30 października.
Właściciel J.W. Construction Józef Wojciechowski zapewnił w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”, że w gmachu powstanie luksusowy hotel i zastanawia się nad sprowadzeniem jednej z zagranicznych marek hotelowych. Nie chciał jednak zdradzać, z którą z sieci hoteli rozmawia.
Główna część nieruchomości, którą kupił Wojciechowski, ma powierzchnię 8,2 tys. m kw. Do tego dochodzi dziesięć mieszkań od strony ulicy Dietla o łącznej powierzchni ponad 600 m kw. Najmniejsze ma 23 m kw., a największe prawie 96 m kw. Kilka z nich jeszcze do niedawna było wynajmowanych.
Gmach wpisany jest od 1968 roku do rejestru zabytków Krakowa. Teren, na którym się znajduje, nie jest objęty na razie żadnym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, a w studium oznaczony jest symbolem UM - tereny zabudowy usługowej oraz zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej.
Obecnie obiekt w 70% należy do Orange Polska, a w 30% do Poczty Polskiej, w tym m.in. kopuła z zegarem i część przy ul. Westerplatte.


Do warszawskiego dewelopera J.W. Construction należą obecnie hotele Czarny Potok w Krynicy Zdroju, Dana w Szczecinie i trzy Hotele 500 w Zegrzu, Strykowie i Tarnowie Podgórnym. Jest on także właścicielem 115-pokojowego aparthotelu Apartamenty Varsovia Jerozolimskie w warszawskich Włochach, planuje także otwarcie pod koniec roku aparthotelu przy ul. Kasprzaka z 340 pokojami, a także budowę obiektu przy skrzyżowaniu ul. Pileckiego i Puławskiej z 220 pokojami.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Akademia Hotelarza podczas targów WorldHotel

W czwartek 22 marca, drugiego dnia targów WorldHotel, odbyło się kolejne ze spotkań z cyklu Akademii Hotelarza, tym razem poświęcone Organizacji pracy hotelu. Elżbieta Nitsze (...)

Adam Żygadło dyrektorem trzech warszawskich hoteli Satoria Group

Adam Żygadło objął stanowisko dyrektora trzech hoteli należących do Satoria Group – Best Western Portos, Start Atos i Aramis łącznie z blisko 700 pokoi. Z (...)

Zmienił się dyrektor hotelu Sheraton Warszawa

Fadlallah Zayat, ostatnio dyrektor generalny hotelu luksusowej marki JW Marriott w Bukareszcie, objął zarządzanie hotelem Sheraton Warszawa. Zastąpił Gonçalo Duarte Silvę, który od pięciu lat (...)

Powraca temat budowy mega hotelu w Szczecinie

Zapowiadana od lat, jedna z największych inwestycji w Szczecinie, dostała kolejne życie. Konsorcjum spółek – Tian Yu i Recca Investment, zapowiadające od ponad 10 lat (...)

Hilton Złotym Sponsorem Hotel Investment Trends Poland&CEE

Hilton, wiodąca globalna firma hotelarska, została Sponsorem Złotym organizowanej przez wydawcę miesięcznika „Hotelarz” konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2018, która odbędzie się w dniu 17 (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA