Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Accor jest największą siecią w Europie… i na Bliskim Wschodzie. Ibis największą marką w Europie

Accor jest największą siecią w Europie… i na Bliskim Wschodzie. Ibis największą marką w Europie


Accor jest absolutnym hegemonem w Europie z 331 tys. pokoi. Kolejna sieć – Jin Jang, ma ponad dwa razy mniej pokoi, a trzecie IHG blisko trzy razy mniej.  Największą marką hotelarską w Europie jest ibis z 83 tys. pokoi, a za nim Premier Inn i Mercure. Accor jest też największą siecią na Bliskim Wschodzie, mając tam ponad 34 tys. pokoi i o kilkaset pokoi wyprzedzając Marriott International.

Jak wynika z najnowszego raportu STR 500, Accor utrzymuje swoją pozycję dominatora w Europie, a poza Jin Jang (które wchłonęło kilka lat temu drugą w Europie francuską sieć Louvre Hotels Group) i IHG ponad 100 tys. pokoi ma jeszcze tylko Marriott International. Piąta w rankingu sieć Hiltona na 87 tys. pokoi, Best Western Hotels & Resorts 85 tys., angielska sieć Whitbread 75 tys.. Pierwszą 10 uzupełniają Choice, Wynndham i skandynawska sieć Scandic, które mają po ok. 50 tys. pokoi.

Największą marką w Europie jest ibis (ibis ibis, czerwony), a kolejne to ekonomiczna Premier Inn z 75 tys. pokoi i następny brand z porftolio Accoru – Mercure z 66 tys. Accor w pierwszej 10 marek ma jeszcze Novotela i ibisa Budget po ok. 46 tys. pokoi. Czwartą marką w Europie jest Best Western, piątą Scandic Hotels, a szóstą Radisson Blu – wszystkie po ok. 50 tys. pokoi. Pierwszą 10 uzupełnia ósmy Holiday Inn i dziesiąty Travelodge.

Accor jest też największą siecią na Bliskim Wschodzie, ale tam zaciętą walkę o pierwsze miejsce toczy z Marriottem, który też ma ponad 30 tys. pokoi. Kolejna w zestawieniu sieć IHG ma 23 tys., a następne już po ok. 15 tys. - Rotana, Hilton i Jin Jang. Ok. 10 tys. mają jeszcze sieci Millenium i Wyndham, a po ok. 5 tys. Hyatt i Jumeraih. Wśród marek najpopularniejsza jest azjatycka Millenium Hotels & Resorts, na drugim jest luksusowy Movenpick Accoru, a na trzecim Rotana, wszystkie po ok. 8,5 tys. pokoi. Czwarty Hilton ma 7,6 tys., a piąty Intercontinental 7,2 tys. Ponad 6 tys. pokoi mają jeszcze Crowne Plaza, Holiday Inn i Radisson Bl.  Ramada – 5,5 tys., a  Jumeirah Hotels & Resorts – 4,7 tys.

 

 


Comments are closed

Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Samsung Sponsorem Strategicznym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Firma Samsung Electronics –światowy lider w zakresie rozwiązań informatycznych, została trzeci rok z rzędu Sponsorem Strategicznym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która w (...)

Qubus wróci do Katowic?

Sieć hotelowa Qubus Hotel, nieobecna w Katowicach od 2016 roku, po tym jak miejsce hotelu Qubus Prestige zajął Courtyard by Marriott, planuje powrót do tego (...)

InterContinental i Huawei tworzą pierwszy na świecie smart hotel 5G

InterContinental, Shenzhen Telecom i Huawei podpisały strategiczną umowę o współpracy na rzecz stworzenia pierwszego na świecie smart hotelu 5G. Projekt, poprzez wprowadzenie pierwszej w branży (...)

HIT 2019: Po ilu latach zwraca się hotel? Jak właściwie zaplanować koszty i przychody z inwestycji hotelarskiej?

Budowa hotelu to koszt kilkudziesięciu, a nieraz nawet kilkuset milionów złotych. Aby ta ogromna inwestycja przyniosła spodziewany zysk, należy ją mądrze i precyzyjnie zaplanować pod (...)

Mikołaj Wild Gościem Specjalnym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Mikołaj Wild, Sekretarz stanu i Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP, został Gościem Specjalnym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która odbędzie (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-04-17 RECEPCJONISTA / RECEPCJONISTKA Warszawa
  2019-04-15 Kelner/Kelnerka Warszawa
  2019-04-12 Kierownik Restauracji Kraków
Z Branży


Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl    

Polski Jubiler www.polskijubiler.pl     Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl Polityka prywatności