Copernicus Toruń Hotel przyjął pierwszych gości

W październiku gości zaczął przyjmować 4-gwiazdkowy Copernicus Toruń Hotel ze 149 pokojami, salami konferencyjnymi o łącznej pow. ok. 800 mkw., a wkrótce z Fitness Clubem, kręgielnią, dwoma basenami (wewnętrznym i zewnętrznym) i centrum SPA.

 Pierwszymi gośćmi hotelu byli uczestnicy 41. Krajowej Konferencji Badań Nieniszczących, organizowanej pod patronatem Prezesa Urzędu Dozoru Technicznego. Powierzchnia całego hotelu wynosi blisko 16 tys. mkw., a zlokalizowany jest nad brzegiem Wisły, przy Bulwarze Filadelfijskim, na miejscu wyburzonego ośrodka rekreacyjnego z kąpieliskiem Wodnik. Kompleks hotelowo-konferencyjny Copenicus oferuje osiem sal konferencyjnych, z których największa Terra ma powierzchnię ponad 460 mkw.

 

Wyposażone są m.in. w sprzęt, umożliwiający prowadzenie telekonferencji. W grudniu uruchomiony ma być Fitness Club w oszklonej części budynku z widokiem na panoramę Wisły oraz Blue Moon Wellness & Spa z kompleksem gabinetów i wachlarzem zabiegów na twarz i ciało z użyciem kosmetyków ekologicznych. Nad krytą pływalnią wkrótce zamontowany zostanie wielki zegar słoneczny, z którego będzie można odczytać godzinę np. jadąc mostem drogowym przez Wisłę. Pokoje 1-osobowe w hotelu mają 25 mkw. powierzchni, a 2-osobowe – 35 mkw. Do wystroju łazienek użyto najlepszej jakości marmurów, a ich design oparty jest na geometrycznych formach.

 

W hotelu znajduje się też restauracja Sferia z autorską kuchnią Sebastiana Krauzowicza w połączeniu z elementami regionalnymi oraz Lobby Bar Eclipse i klub nocny Stars Club z szeroką gamą nietypowych wódek z różnych stron świata, kanapami i telewizorem plazmowym. Projekt hotelu autorstwa gdyńskiego biura projektowego CKK Architekci, na organizowanych w Gdańsku targach branży turystycznej „Ciepły Bałtyk”, zdobył medal Mercurius Gedanensis, w kategorii Najlepszy Projekt Hotelowy. Inwestorem hotelu jest spółka L&P, należąca do bydgoskiego biznesmena Leszka Piekuta, który kupiła działkę od miasta w 2008 roku za ponad 13 mln zł. Hotel miał początkowo otwarty zostać do końca 2010 roku, a inwestor musiał zapłacić 190 tys. zł kary za

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *