Zanim wszyscy wrócą

Autor: Andrzej Szafrański
Kogo bardziej ucieszyły informacje mediów o trwającym exodusie z Wysp Brytyjskich Polaków pracujących w tamtejszym przemyśle hotelarsko-gastronomicznym? Polskich hotelarzy, naszych rodaków planujących wyjazd do Anglii, Szkocji i Irlandii czy myślących o nowych miejscach pracy za granicą obywateli biedniejszych od Rzeczypospolitej krajów Unii z naszego regionu? Otóż nie.

Owe informacje wywołały uśmiech na twarzach podmiotu tych spekulacji medialnych czyli Polaków pracujących w hotelach i gastronomii na Wyspach. Jednak sądząc z tonu ich opinii, wyrażanej chociażby na internetowych listach dyskusyjnych, był to uśmiech raczej smutny i z domieszką kpiny. No bo jak tu się nie uśmiać, gdy w jednym z dzienników można było przeczytać, że powracający są wręcz rozchwytywani przez hotelarzy, a w kraju czekają na nich stanowiska, wysoka płaca, czyli kariera. Na swe nieszczęście autor tekstu podparł swe tezy przykładami tylko z jednej sieci hotelowej, co na czytelnikach wywarło wrażenie uprawiania "propagandy sukcesu".

Wątek propagandy przewijał się też w komentarzach dotyczących panującego nam rządu i premiera, że to: "zmasowana akcja mająca przekonać Polaków, że podczas stu dni rządu Tuska wydarzył się nowy cud gospodarczy". Być może sprawa by przyschł [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *