Uczył Marcin Marcina…

Autor: Andrzej Szafrański
ht_2008_09-12.jpgWrzesień, to miesiąc niezmiennie kojarzący się ze szkołą. Wszyscy o tym pamiętamy. Niezależnie od tego z jakimi ta pamięć wiąże się uczuciami. Może to być żal, że wakacje trwały tak krótko, może lekkie uczucie niepokoju, co nas w tym kolejnym roku szkolnym czeka, ale może i radość ze spotkania z kumplami z klasy oraz podjęciem nowych wyzwań. We wrześniu do szkoły idą też przyszli hotelarze.

I im, w zależności od tego, z jakich przyczyn zdecydowali się na wybór takiej, a nie innej orientacji zawodowej, w głowach kłębią się różne myśli. Wesoło jest tym, którym ten zawód się podoba, którzy liczą, że nowe partie przekazywanej im przez nauczycieli wiedzy i kolejne praktyki przybliżą ich do momentu, w którym staną się prawdziwymi hotelarzami. Inni, których zawód ten średnio interesuje, poszli do szkoły bo "taka była w pobliżu", bo "była modna", a wreszcie, "bo jakąś szkołę trzeba skończyć", z przykrością myślą o nieciekawych lekcjach, o praktykach i już wyglądają pierwszej dłuższej przerwy w nauce.

To, że szkoła, że nauczyciele, że sposób odbywania praktyk zawodowych mogą do przyszłego zawodu zachęcić lub skutecznie do niego zniechęc [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *