W planach dwa nowe Best Westerny

Przygotowująca się do debiutu na rynku New Connect na GPW firma West Real Estate chce otworzyć dwa hotele pod marką Best Western: w Barcinku k. Jeleniej Góry – o profilu Medical SPA, i we Wrocławiu.


4-gwiazdkowy hotel w Barcinku oferować ma 100 pokoi, dwupoziomową restaurację na 200 osób i centrum SPA z basenem, jacuzzi, saunami, grotą zimową, terrarium, siłownią, salą do squasha i gabinetami zabiegowymi. Podstawą zabiegów będą wodolecznictwo i apioterapia – wykorzystanie preparatów na bazie miodu. Zaopatrzenie w wodę odbywać się ma z własnej studni głębinowej, a do ogrzewania wykorzystywana będzie energia odnawialna. Hotel powstać ma w wyniku adaptacji i modernizacji istniejącego budynku sanatoryjnego. Rozpoczęcie prac planowane jest w IV kwartale 2011 roku, a zakończenie pod koniec 2012 roku. W 4-gwiazdkowym hotelu we Wrocławiu znaleźć ma się 110 – 120 pokoi, parking podziemny, centrum konferencyjno- szkoleniowe, centrum SPA i strefa rozrywki. Na razie firma negocjuje warunki nabycia nieruchomości, która przekształcona ma być w hotel w dzielnicy Krzyki. Firma West Real Estate S.A. z Wrocławia rozpoczęła działalność w 2007 roku jako Westrealestate sp. z o.o. zajmująca się hurtowym handlem paliwem. Potem podjęła decyzję o rozpoczęciu działalności w segmencie detalicznej sprzedaży paliw. Obecnie spółka zarządza dwoma stacjami Statoil oraz restauracją Trimalchio koło Opola. Przekształcona w grudniu 2009 roku w spółkę akcyjną West Real Estate chce skupić się na działalności w trzech branżach: detalicznej sprzedaży paliw, rynku nieruchomości komercyjnym oraz rynku usług hotelarskich.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *