Wreszcie ruszył remont hotelu Warszawa

Rozpoczął się remont generalny przedwojennego gmachu Prudential w Warszawie, w którym jeszcze przed Euro 2012 otwarty ma być jeden z najbardziej luksusowych hoteli w Warszawie ze 100 pokojami. Budynek kupiła pod koniec ub.r. od Mostostalu Polimex rodzina Likusów.


W ramach transakcji Polimex zagwarantował sobie prawo do przeprowadzenia generalnego remontu, którego koszt szacowany jest na 90 mln zł. W sierpniu zaczęto wyburzać dobudowaną już po wojnie zadaszoną kolumnadę przed wejściem do Prudentialu. Rozbiórki, które obejmą też wnętrze budynku, potrwają do końca roku, potem rozpoczną się prace budowlane. Mają one przywrócić gmachowi wybudowanemu w latach 30. XX wieku w stylu art deco przedwojenny kształt. W 17-kondygnacyjnym budynku i przyległym do niego skrzydle znajdzie się hotel, na najwyższych kondygnacjach apartamenty mieszkaniowe, a wewnętrzny dziedziniec zostanie przykryty szkłem. W Prudentialu od 1954 do 2003 roku działał hotel Warszawa z 375 miejscami noclegowymi. W 2005 roku budynek odkupił od przedsiębiorstwa Hotele Warszawskie Mostostal Polimex Siedlce za 6,3 mln euro. W ciągu trzech lat chciał tam otworzyć kompleks hotelowoapartamentowy. Jednak sprzeciwiło się temu miasto, odmawiając wydania pozwolenia na budowę, gdyż w księdze wieczystej nieruchomości zapisane jest jego przeznaczenie jedynie na funkcje hotelowe. Sprawa trafiła do sądu administracyjnego, który oddalił wątpliwości Ratusza. Polimex deklaruje, że budynek oddany zostanie do użytku tuż przed Euro 2012, jednak termin ten będzie trudny do dotrzymania ze względu na zakres prac. Wcześniej szacowano, że zabiorą ok. 2,5 roku.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *