Koncert charytatywny w Grandzie

Hotel Sofitel Grand Sopot postanowił nawiązać do wywodzącej się z okresu przedwojennego tradycji organizacji życia kulturalnego w Sopocie. We wrześniu w Sali Balowej Grandu odbył się charytatywny koncert zorganizowany we współpracy z Fundacją polarnika Marka Kamińskiego.


To wydarzenie artystyczne było odtworzeniem koncertu Raula Koczalskiego, pianisty i kompozytora znanego przede wszystkim z interpretacji i wykonań utworów Fryderyka Chopina, który odbył się w Grandzie w 1948 roku. Podczas koncertu charytatywnego repertuar Raula Koczalskiego w wykonaniu prof. Andrzeja Tatarskiego rozszerzono o utwory Ignacego Jana Paderewskiego z okazji 150 rocznicy jego urodzin, a także o utwory Chopina. Dochód z koncertu został przekazany na działalność Fundacji Marka Kamińskiego, która wspiera rozwój dzieci niepełnosprawnych i cierpiących na szczególnie uciążliwe i nieuleczalne choroby. − Przygotowujemy kolejne niepowtarzalne wydarzenia artystyczne, na które zapraszamy nie tylko naszych gości, ale również mieszkańców Trójmiasta – mówi Mirosława Łangowska, asystentka dyrektora Sofitel Grand Hotel Sopot.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *