Rusza budowa Ibisa i Etapu

Warbud będzie generalnym wykonawcą dwóch hoteli Ibis i Etap, powstających na miejscu dawnego hotelu Vera w Warszawie. Ich budowa zakończyć ma się w maju 2012 roku.


O odmrożeniu przez Orbis tej inwestycji, która rozpoczęła się jeszcze w 2008 roku, informowaliśmy w ubiegłym numerze. Oba hotele będą połączone ze sobą i zaoferują po 170 pokoi każdy. 2-gwiazdkowy Ibis będzie miał dziewięć pięter, a 1-gwiazdkowy Etap pięć. Na dwukondygnacyjnym parkingu podziemnym znajdzie się miejsce dla 175 samochodów. W Ibisie ulokowana też będzie restauracja i powierzchnie konferencyjne. Hotele zajmą część dwuhektarowej działki po hotelu Vera. Resztę (1 h) Orbis chce sprzedać. W Warszawie działają już trzy Ibisy, które łącznie oferują blisko 660 pokoi i jeden Etap ze 176 pokojami. Łącznie w Polsce działa 10 Ibisów i 8 Etapów. W Krakowie jeszcze w 2009 roku do stanu surowego doprowadzono budowę Ibisa ze 131 pokojami i Etapu ze 165 pokojami, które teraz czekają na wznowienie inwestycji.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *