Pierwszy Chaber

Pierwszy hotel polskiej sieci franczyzowej Chaber otwarty został w Krzywaczce pod Krakowem. Koszt inwestycji w 28-pokojowy obiekt wyniósł 5 mln zł. W tym roku otwarte mają być jeszcze trzy hotele tej sieci. 3-gwiazdkowy hotel położony jest przy trasie krajowej z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic.


Pokój 1-osobowy kosztuje 120 zł, a 2-osobowy 180 zł, dla uczestników grupowych noclegi zaczynają się od 70 zł. Do dyspozycji gości są trzy sale konferencyjne łącznie na 150 osób, restauracja i sala bankietowa o pow. 220 mkw. Hotel oferuje też darmowy parking i dostęp do bezprzewodowego internetu. – Naszym celem było stworzenie nowoczesnego i zarazem kameralnego hotelu, który dzięki swojej atrakcyjnej ofercie będzie dostępny praktycznie dla każdego Polaka – mówi Józef Kościelny, właściciel hotelu. Obiekt w Krzywaczce jest pierwszym hotelem otwartym w ramach sieci System Rodzinnego Wypoczynku Chaber. – Idea przyświecająca projektowi SRW Chaber polega na stworzeniu każdemu Polakowi oraz jego rodzinie możliwości rozpoczęcia indywidualnej działalności gospodarczej w sektorze hotelarskim na zasadzie 20-letniej franczyzy – mówi Jacek Jaruzelski, prezes spółki SRW Chaber Management i właściciel połowy udziałów w niej. 40 proc. posiada Polska Izba Hotelarstwa, której prezes Krzysztof Milski, zapowiada stworzenie w ciągu 10 lat sieci liczącej 500 obiektów 2- i 3-gwiazdkowych (ale zapowiada to już od pięciu lat). Przystąpienie do sieci kosztuje inwestora 100 tys. zł, a później 2 tys. zł comiesięcznych opłat (w tym tysiąc zł za „organizację wspólnych akcji promocyjno-reklamowych”). Chaber dostarcza odpłatnie projekt architektoniczno- budowlany oraz wyposażenie i pomaga zdobyć kredyt. Sieć planuje uruchomienie jeszcze w tym 2011 roku hoteli w Łodzi, Białymstoku i Ciborzu. „W przygotowaniu“ jest ok. dzisięć kolejnych projektów m.in. w Wólce Kozodowskiej, Tucholi, Małdytach, Wymysłowie, Głuchołazach, Białym Dunajcu, Solcu Kujawskim i Aleksandrowie Łódzkim.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Pierwszy Chaber

  1. Buahaha! 100 tysięcy za przystąpienie do sieci Chaber?!? Toż to była absolutnie najdroższa sieć w kraju. Ale w końcu trafił się jeden naiwniak, który po wydojeniu został przekazany do dalszego dojenia Comfortom.
    Biedny człowiek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *