W lipcu Legend pod Wawelem

W zabytkowej kamienicy w pobliżu Wawełu na styku ulic Św. Gertrudy i Sarego 1 lipca otwarty ma być 3-gwiazdkowy hotel Legend ze 100 pokojami. Inwestorem jest spółka Legend Sarego, a operatorem turystyczna Grupa Jordan, należąca do Jacka Legendziewicza, która prowadzi też 205-pokojowy hotel Galaxy w Krakowie.

Hotel Legend ulokowany jest przy Plantach w czteropiętrowej kamienicy, której generalny remont dobiega końca. Wśród 100 pokoi siedem będzie miało standard Premium, z niektórych pokoi widać będzie pobliski Wawel. W obiekcie znajdą się restauracja, fitness room oraz dwie sale szkoleniowe o pow. 32 i 25 mkw. a także przeszklone patio. Hotel zlokalizowany jest przy ul. Getrudy, na której działają też hotele Best Western Old Town i Royal (oraz kilka hosteli i apartamentów pod wynajem). Legend należy do spółki Legend Sarego. Operator, spółka Jordan posiada m.in. własną bazę transportową z ok. 30 autobusami, biuro podróży obsługujące turystykę przyjazdową i wyjazdową, biuro kongresów, w centrum Krakowa cztery biura obsługi klienta i własny punkt informacji turystycznej. W 2011 roku spółka Jordan otworzyła 4-gwiazdkowy hotel Galaxy przy ul. Gęsiej z 205 pokojami, centrum konferencyjnym na tysiąc osób i centrum SPA & wellness z basenem. Obecnie w Krakowie działa 86 hoteli 3-gwiazdkowych.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.