Chińczycy przejmują sieć Carlson Rezidor Hotel Group

Chińskie konsorcjum HNA Tourism Group zostanie nowym właścicielem Carlson Hotel Group, jednej z 10 największych sieci hotelowych na świecie. Wartość transakcji nie została podana, jednak Bloomberg News, powołując się na anonimowe źródła twierdzi, że mogła wynieść 2 mld dolarów.

Radisson Blu Sobieski Warszawa, działający w ramach sieci Carlson Rezidor na podstawie umowy franczyzy i zarządzania

Pod markami sieci Carlson Rezidor działa obecnie ponad 1 400 hoteli w 110 krajach. Obiekty działają pod takimi markami jak Radisson, Park Inn, Park Plaza, Quorvus i Country Inn. Rodzina Carlson zdecydowała o zachowaniu w swoich rękach Carlson Wagonlit Travel, wiodącym dostawcy w zakresie zarządzania podróżami służbowymi na świecie. HNA Tourism Group to konsorcjum działające w branżach lotniczej, turystycznej, hotelarskiej, finansowej i usług internetowych. Sieć Carlson Rezidor nie jest jej pierwszym ogromnym zakupem. W lutym HNA kupił za 6 mld dolarów amerykańskiego dystrybutora elektroniki Ingram Micro. Wcześniej w tym miesiącu, zapłacił 1,5 mld dolarów za Gategroup Holdings, drugą największą na świecie lotniczą firmę cateringową. Chińczycy posiadają także m.in. 15 proc. udziałów w trzeciej co do wielkości linii lotniczej w Brazylii. HNA Hospitality Group to powołana przez HNA Tourism Group spółka zajmująca się zarządzaniem hotelami. Posiada około 500 hoteli z blisko 90 000 pokoi, w głównych miastach Chin, ale także w innych częściach świata. W portolio posiada hotele luksusowe, a także z segmentu ekonomicznego i budżetowego.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.