Turystyka tegorocznym priorytetem MSiT

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańką podczas konferencji zorganizowanej w ramach przeglądu resortów zarządzonego przez premier Beatę Szydło zapowiedział wdrażanie w tym roku kolejnych rozwiązań wspierających rozwój turystyki w Polsce, powstanie Społecznej Rady Turystyki, oraz zmiany ustawy o POT, która stać się ma nowoczesną agencją promocji rodzimej turystyki w kraju i za granicą.

Premier Beata Szydło i minister SiT Witold Bańka, fot. materiały pras. MSiT

- Rok 2017 będzie rokiem turystyki. Duże zmiany, promocja polskiej turystyki, turystyka ważną gałęzią polskiej gospodarki, a więc również to jest ten element planu odpowiedzialnego rozwoju. Polska turystyka dzięki zmianom ustawowym, zmianom organizacyjnym, zmianom strukturalnym Polskiej Organizacji Turystycznej będzie miała teraz nową, zupełnie niepowtarzalną szansę – powiedziała premier Beata Szydło. - Rok 2017, co należy podkreślić Ministerstwo Sportu i Turystyki traktuje jako rok turystyki i jest to ten priorytet jaki stawia przed sobą minister Bańka – dodała premier. Jak podkreślił minister Bańka na początku 2017 roku zostanie powołana Społeczna Rada Turystyki. Będzie to ciało konsultacyjne i doradcze ministra. W Radzie swoją reprezentację będą mieli eksperci szeroko rozumianej branży turystycznej. Będą oni wspierać ministra w kształtowaniu i prowadzeniu polityki turystycznej kraju. Ten rok będzie również rokiem zmian w Polskiej Organizacji Turystycznej. Resort planuje zmianę ustawy o POT, w ramach której zwiększona zostanie aktywność i skuteczność działań w obszarze turystyki. Po zmianie ustawy POT będzie nowoczesną agencją promocji turystyki w kraju i za granicą. Zdaniem ministra zwiększenie zainteresowania Polaków wypoczynkiem w kraju to bezpośrednie skutki rządowego programu „500+”.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *