W Juracie ruszyła budowa nowego hotelu i apartamentów   INWESTYCJE

Spółka Medical Investment Trust, która w ubiegłym roku kupiła za 40 mln zł od Qualia Development działkę o powierzchni 16,6 tys. mkw. w Juracie, rozpoczęła zapowiadaną inwestycję.

fot. Wizualizacje

Na działce zlokalizowanej tuż przy molo u zbiegu ulic Mestwina i Międzymorze, powstanie apartamentowiec, oraz luksusowy hotel. Budynek będzie miał przeszklone ściany i duże tarasy, tak aby turyści w pełni mogli korzystać z nadmorskich widoków i klimatu. Powstanie kilka kroków od jurackiej plaży, w granicach obszaru Natura 2000. Projekt obiektu powstał w pracowni Arch Deco. Generalnym wykonawcą został wybrany Mostostal Warszawa, który w ramach kontraktu  wyposaży obiekt, zajmie się zagospodarowaniem terenu oraz wykona infrastrukturę techniczną i przyłącza. Wartość kontraktu to 17 835 000 zł brutto. Poprzedni właściciel terenu, wywodzącą się z grupy PKO BP Qualia Development, planowała budowę w tym miejscu 5-gwiazdkowego hotelu Royal Tulip ze 196 pokojami, oraz apartamentowca Mestwina Molo.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *