Wznowiono prace przy budowie kompleksu z hotelem Hampton by Hilton w Łodzi

Półtora roku po wstrzymaniu budowy kompleksu Hi Piotrkowska w którego skład mają wejść biurowiec, hotel Hampton by Hilton i obiekt handlowy na placu budowy znów pojawili się pracownicy i koparki  - informuje „Dziennik Łódzki”.


W ramach wykonanych do tej pory robót przełożono instalacje podziemne, wykopano dziurę pod fundamenty wykonano ściany szczelinowe i część podziemnych instalacji, wylano też część płyty dennej. Po tymczasowym wznowieniu budowy we wrześniu ubiegłego roku kontynuowane były prace ziemne przy wykopie.

Kompleks powstaje u zbiegu ul. Piotrkowskiej i Mickiewicza, a hotel dysponować ma 149 pokojami. Dzierżawić go będzie i zarządzać nim firma VHM Hotel Management należąca do Grupy Satoria.

Inwestorem jest spółka Bacoli Properties, która jedenaście lat temu kupiła od miasta działkę za 16 mln zł i miała na niej wybudować kosztem 220 mln zł ponad 100-metrowy biurowiec oraz 5-gwiazdkowy hotel z 200 pokojami. Ostatecznie jednak z powodu globalnego kryzysu finansowego nic z tych planów nie wyszło, a miasto zażądało 10-milionowej kary zapisanej w umowie. Skończyło się na trzech milionach i nowym projekcie (19-kondygnacynego biurowca o wysokości 76 metrów z i 8-konygnacyjnego hotelu niższej kategorii), którego koszt wyniesie ok. 165 mln zł. W międzyczasie zmienił się właściciel spółki Bacoli, którym została, przez podmioty zależne, Integrated Finance Group – niezależna grupa inwestycyjna działająca główne na polskim rynku nieruchomości (przez wiele lat była wyłącznym partnerem funduszu nieruchomościowego Europa Capital LLP, współinwestując m.in. w hotel Jan III Sobieski).  Kompleks zaprojektowany został przez biuro PRC Architekci.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *