KRAKÓW: Powstaje 300-pokojowy AC by Marriott   INWESTYCJE

Przy al. 3 Maja w sąsiedztwie Błoń Krakowskich, Parku Jordana oraz stadionu Wisły, powstaje hotel, który działał będzie pod marką AC by Marriott. Inwestorem jest spółka z Grupy Portfel Inwestycyjny, a otwarcie obiektu planowane na jesień 2020 roku. Jako pierwszy informuje o tym "Hotelarz".

Obecnie budowa jest na etapie stanu surowego zamkniętego z wykończoną elewacją. AC by Marriott będzie posiadał 300 pokoi w 5 kategoriach, 9 sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 670 m², wielofunkcyjną restaurację z ogródkiem o powierzchni 600 m², basen wraz zapleczem spa o powierzchni prawie 500 m². Dodatkowym atutem obiektu będzie garaż na 110 miejsc parkingowych oraz 3 miejsca autokarowe.

- AC by Marriott jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się marek hotelowych z portfolio Marriotta, która idealnie wpisze się swoim charakterem w styl tego miasta – mówi Janusz Mitulski, senior director development CEE & Ukraine sieci Marriott International. Jesteśmy dumni, że trzeci hotel pod tą marką w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, po Wrocławiu oraz Rydze, otworzy się właśnie w Krakowie, mieście, które jest najpopularniejszą destynacją turystyczną naszego kraju – dodaje Mitulski.

Projekt zostanie sfinansowany we współpracy z Santander Bank Polska.

- Jesteśmy dumni, iż jako największy prywatny bank w Polsce możemy finansować największy projekt hotelowy w Krakowie. Hotel z pewnością bardzo pozytywnie wpisze się w wizerunek Krakowa – miasta przyjaznego dla turystów i biznesu konferencyjnego – mówi Małgorzata Sosnowska, dyrektor Departamentu Bankowości Biznesowej i Korporacyjnej Region Pd.-Wsch. w Santander Bank Polska.

Autorem projektu jest Biuro projektowe B2 Studio z Krakowa, a głównym projektantem Witold Frączek. Dorobek biura obejmuje kilkaset zrealizowanych obiektów o zróżnicowanej funkcji, od budownictwa mieszkaniowego, poprzez budynki biurowe, hotelowe, przemysłowe do obiektów komercyjnych i użyteczności publicznej.

-Architektura budynku jest uporządkowana, wręcz klasyczna, ale równocześnie dynamiczna i nowoczesna, dzięki czemu doskonale wpisuje się w zobowiązujące otoczenie al. 3 maja i „Krakowskich Błoń. Sposób kompozycji elewacji oraz zastosowane plastyczne środki wyrazu (eleganckie grafitowe elewacje kontrastujące z kolorami i światłem wnętrz), podkreślają jego wyjątkowy charakter budynku związany z jego funkcją. Lekkość bryły budynku uzyskano dzięki znacznej ilości przeszkleń, zwłaszcza w poziomie parteru, który w całości osłonięty jest szkłem fasadowym. Osiągnięty w ten sposób efekt wywołuje wrażenie obiektu unoszącego się w powietrzu – dodaje Frączek.

Projekt wnętrz powstaje przy współpracy z biurem Tremend z Warszawy, które realizuje projekty dla takich marek hotelowych jak: Accor, Intercontinental, Marriott, Louvre Hotels

-Krakowski projekt ma być elegancki i ponadczasowy. Zastosowana kolorystyka, to inspiracja kolorów ziemi i natury. Lokalizacja obiektu w bliskości Parku Jordana i Błoń Krakowskich pozwala na zastosowanie akcentów zieleni jako wyrazu bliskości z otaczającymi terenami. Wnętrza zaprojektowane są tak, aby obiekt przez najbliższe lata dawał poczucie harmonii, a nie sezonowej mody - podkreśla Magdalena Fedorowicz - Boule.

Za uruchomienie i zarządzanie obiektem, którego otwarcie planowane jest jesienią przyszłego roku odpowiada spółka operatorska z grupy Portfela Inwestycyjnego – Portfel Inwestycyjny Management zarządzana przez Agnieszkę Dąbrowską. To już drugi obiekt spółki PI Management, który będzie działał pod marką Marriotta, po 253-pokojowym Renaissance Old Town w Gdańsku, którego budowa już trwa. 

Spółka ma w planach kolejne obiekty hotelowe w Krakowie i innych miastach Polski. Od 2019 r. w portfolio Portfela Inwestycyjnego Apartamenty&Hotele znajdują się również Apartamenty w najmie krótkoterminowym w trzech topowych lokalizacjach w Krakowie.

Inwestorem jest spółka z Grupy Portfel Inwestycyjny działająca na rynku polskim od blisko 10-ciu lat, a obecnie tworząca grupę hotelową. Grupa ta powstała z inicjatywy Macieja Zientary, bankiera inwestycyjnego, przedsiębiorcy, zarządzającego funduszami inwestycyjnymi.