W Warszawie przy EXPO XXI powstanie kompleks hotelowy z ok. 500 pokojami   INWESTYCJE

Dekpol planuje wybudować w Warszawie na Woli przy centrum targowo-konferencyjnym EXPO XXI kompleks z ok. 500 pokojami, którego operatorem będzie międzynarodowa sieć hotelowa. Gdański deweloper uzyskał już pozwolenie na budowę.

Kompleks powstanie naprzeciwko EXPO XXI, na działce, na której w 2015 r. firma Adept Investment zapowiadała stworzenie hotelu z 468 pokojami, a w 2016 r. podpisała umowę franczyzową z Orbisem na hotel pod marką ibis Styles. W 2017 r. Dekpol podpisał przedwstępną umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego tej działki, w 2018 r. doszło do zawarcia transakcji, a pod koniec 2019 r. deweloper uzyskał pozwolenie na budowę hotelu.

Budynek będzie liczył 10 kondygnacji naziemnych, na parterze przewidziano lokale usługowe, a w kondygnacjach podziemnych parkingi. Obiekt został zaprojektowany przez sopocką pracownię Ideograf. W bryle budynku o formie przypominającej literę U ceglane akcenty elewacji występować będą w połączeniu z rozległymi przeszkleniami. – Obiekt znajduje się w pobliżu jednego z największych warszawskich centrów konferencyjnych, a więc naturalnym założeniem jest przygotowanie bazy noclegowej dla wystawców imprez targowych i ich gości. Naszą misją nie jest jednak stworzenie hotelu wyłącznie biznesowego. Zależy nam również na zapewnieniu gościom targów wysokiego komfortu i zaplecza pozwalającego zregenerować się po intensywnych dniach targowych, dlatego wprowadzamy do ich wnętrz centra fitness, SPA i wellness. W obiekcie znajdzie się również zaplecze do kameralnych spotkań biznesowych – mówi Paulina Czurak z pracowni Ideograf.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “W Warszawie przy EXPO XXI powstanie kompleks hotelowy z ok. 500 pokojami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *