InterContinental Warszawa w nowej odsłonie   INWESTYCJE

Warszawski InterContinental zakończył ostatni etap remontu pokoi oraz przedstawił zupełnie nową odsłoną Apartamentu Prezydenckiego. W sumie wyremontowano wszystkie 414 pokoi i apartamentów.

Cała inwestycja rozpoczęła się w 2018 roku. W tym czasie wyremontowano także  lobby, InterContinental Club Lounge na 41 piętrze oraz restauracje Downtown. Autorem aranżacji wystroju wnętrz jest Alan McVitty z pracowni M Studio London z Wielkiej Brytanii. Postawiono na współczesny design zainspirowany architekturą miasta i nawiązujący do oryginalnej bryły budynku. W kolorystyce wnętrz dominują odcienie granatu i turkusu z elementami  starego złota. Postawiono na klasykę, która została przełamana niebanalnymi elementami aranżacji np. poduszką z ręcznie haftowaną panorama Warszawy.


Na szczególną uwagę zasługują żyrandole w apartamentach typu Senior oraz w Apartamencie Prezydenckim. Zostały one wykonane z kryształów Swarowskiego, dzięki czemu blask wpadającego słońca rozświetla przestronne wnętrza. Meble i zabudowa utrzymane są w kolorystyce ciemnego dębu ze złotymi dodatkami, a wykładziny w kolorze turkusowym z delikatnym wzorem.

– InterContinental  Warszawa to kultowy już hotel na mapie stolicy. Dbamy o to, żeby nasi goście otrzymali serwis na najwyższym poziomie, skosztowali wybornej kuchni i czuli się wyjątkowo w naszych wnętrzach – mówi Marten Schoenrock, dyrektor generalny hotelu.

Wśród 414 pokoi i apartamentów dla gości pozostających w stolicy na dłużej InterContinental oferuje w pełni wyposażone apartamenty długoterminowe. Jednym z najbardziej spektakularnych  miejsc w hotelu jest RiverView Wellness Centre na 43 piętrze. Znajduje się tam basen, jacuzzi, sauny oraz w siłownia. Hotel może się pochwalić wielokrotnie nagradzaną restauracją Platter by Karol Okrasa, która stanowi odbicie pasji Karola Okrasy w tworzeniu świeżej i zdrowej polskiej kuchni, podanej we współczesnych formach. W 2019 Restauracja Platter zdobyła kolejny raz rekomendacje ekspertów przewodnika Michelin.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *