AC by Marriott Kraków – wnętrza od Tremend   INWESTYCJE

Hotel AC Marriott Kraków powstaje przy Al. 3 Maja, nieopodal Parku Jordana i Błoni Krakowskich. To największy obiekt tej sieci w Europie. Do dyspozycji gości przeznaczonych zostanie 300 pokoi, basen wraz ze strefą SPA, sale konferencyjne, miejsca do wspólnej pracy oraz sklep i biblioteka. Otwarcie planowane jest na przełomie 2020/21 roku. Oto, jak będą prezentować się wnętrza hotelu.

Inwestorowi zależało na zachowaniu spójności i konsekwencji na terenie całego hotelu. Miał być wyrafinowany, elegancki, ale pozbawiony zbędnego przepychu, utrzymany w duchu luksusowego minimalizmu. Projekt wnętrz powierzono pracowni Tremend.

Paleta barw mają sprzyjać wyciszeniu i relaksacji, a brązy, ciepłe biele i beże tworzyć ponadczasową kompozycję, stanowiąc tło dla sztuki i dekoracyjnego oświetlenia. Całości dopełniać będą elementy z drewna i duża ilość roślin w postaci ozdobnych monster w donicach oraz zielonych ścian. Recepcję ozdobi dekoracyjna, pozłacana instalacja. Od wejścia widoczny będzie bar, w którym można się zrelaksować. Do dyspozycji dostępna mają być również strefa coworkingowa, biblioteka oraz sklep przeznaczony wyłącznie dla gości hotelu. Architektom zależało nie tylko na pozytywnym pierwszym wrażeniu. W niszach i biblioteczkach na odwiedzających czekają niespodzianki w postaci obrazów i rzeźb. Hotel jest wypełniony sztuką, która na tle subtelnej kolorystyki wysuwa się na pierwszy plan.

Hotel będzie wyposażony w sześć sal konferencyjnych - jedną dużą (z możliwością podziału na dwie części) oraz pięć mniejszej powierzchni. Podobnie jak w przypadku pozostałych części obiektu, tu również królują proste formy i subtelna paleta barw. Architekci zadbali o detale, które wprowadzają przytulny klimat, daleki od tradycyjnych biur. Wykładzina, ciężkie zasłony, drewniane okładziny ścienne i rośliny ozdobne ocieplają wnętrze i dodają mu przyjaznej atmosfery.

Do dyspozycji gości dostępna będzie również strefa SPA, basen oraz siłownia. Tu również konsekwentnie zastosowano brązy i beże, dużą ilość drewna, a także naturalne ozdoby w postaci zielonych ścian. Ważną rolę odgrywa oświetlenie, które tworzy atmosferę i uwydatnia elegancję zastosowanych materiałów.

Inwestorem jest spółka z Grupy Portfel Inwestycyjny działająca na rynku od blisko 10 lat. W ostatnim czasie zainwestowała kilkaset milionów złotych w rozmaite projekty deweloperskie, a obecnie tworzy grupę hotelową. Grupa Portfel Inwestycyjny powstała z inicjatywy Macieja Zientary, bankiera inwestycyjnego, przedsiębiorcy, zarządzającego funduszami inwestycyjnymi. Za uruchomienie i zarządzanie obiektem odpowiada spółka operatorska z grupy Portfela Inwestycyjnego – Portfel Inwestycyjny Management zarządzana przez Agnieszkę Dąbrowską. To trzeci obiekt spółki PI Management pod marką Marriott m.in. po planowanym renaissance na Wyspie Spichrzów Gdańsku


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *