Jeden z największych organizatorów targów w Polsce wnioskuje o upadłość   KORONAWIRUS

Należąca do Grupy ZPR Media spółka Murator Expo, jeden z czołowych organizatorów targów w Polsce, złożyła wniosek o upadłość. - Powodem jest obecna sytuacja finansowa firmy oraz brak możliwości prowadzenia działalności targowej w wyniku ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa – podano w komunikacie.


Spółka w 2019 roku zoranizowała 18 wydarzeniach (14 imprez targowych, 2 plenery literackie, 2 wydarzenia e-sportowe) w których uczestniczyło ok. 260 tys. zwiedzających i blisko 2,4 tys. wystawców. Wśród najbardziej znanych wymienić można m.in. Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA w Warszawie i w Katowicach, Targi Sportów Wodnych i Festiwal Żeglarski WIATR i WODA na wodzie w Gdyni, Targi Nowy DOM, Nowe MIESZKANIE w Warszawie, Gdańsku, Gdyni i Wrocławiu, a także Warszawskie Targi Książki, Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni, Plener Literacki w Szczecinie, Śląskie Targi Książki w Katowicach, a także wydawcą miesięcznika „Żagle”


W komunikacie podano, iż powodem złożenia wniosku o upadłość „jest obecna sytuacja finansowa firmy oraz brak możliwości prowadzenia działalności targowej w wyniku ograniczeń wprowadzonych przez Ministra Zdrowia w dniu 13 marca 2020 roku w związku z epidemią koronawirusa.
(…)Z powodu epidemii organizatorzy, na rzecz których działał Murator EXPO, odwołali mające odbyć się w marcu targi Wiatr i Woda a w maju Warszawskie Targi Książki. Organizacja tych wydarzeń wymagała wielomiesięcznych przygotowań. Od marca, z powodu niepewności dotyczącej rozwoju sytuacji związanej z epidemią,uniemożliwione jest prowadzenie prac, mających na celu organizację kolejnych wydarzeń w roku bieżącym i następnym. Po analizie obecnej sytuacji finansowej spółki oraz perspektyw gospodarczych, zarząd Murator EXPO Sp. z o.o. złożył stosowny wniosek we właściwym dla spółki sądzie gospodarczym.”


Spółka zatrudniała 35 osób, a jej ubiegłoroczne przychody wyniosły 14,28 mln zł.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *