Ruszył kompleks Crowne Plaza – Holiday Inn Express   OTWARCIA

27 listopada w Warszawie na bliskiej Woli otwarty został kompleks Crowne Plaza – Holiday Inn Express  z 430 pokojami, zarządzany przez sieć IHG. To największa inwestycja hotelowa otwierana w tym roku w Polsce i pierwszy hotel pod marką Crowne Plaza. W Warszawie w ciągu pół roku otwarto już siedem hoteli z 1,2 tys. pokoi, a na otwarcie czekają już trzy kolejne hotele z 700 pokojami.

Kompleks o powierzchni 21 tys. m kw. otwarty został w inwestycji The Warsaw HUB wybudowanej przez Ghelamco. 86-metrowy budynek hotelowy połączony jest z dwoma 130-metrowymi biurowcami, a całość przejściem podziemnym ze stacją metra Rondo Daszyńskiego.

Ulokowany na wyższych piętrach od 11 do 21 Crowne Plaza z segmentu upscale posiada 212 pokoi i centrum konferencyjne na 700 osób z 30 salami konferencyjnymi utrzymanymi w różnych stylach – od klasycznego po industrialny, ze ścianami z odkrytą cegłą, drewnem i jasnym oświetleniem. Goście mają do dyspozycji Signature Bar w lobby, restaurację Nova Wola z kuchnią polską w nowoczesnym wydaniu, a na 21. piętrze skybar The Roof. Na niższych piętrach od 3 do 10 mieści się Holiday Inn Express z 218 pokojami. Ceny za standardowy pokój w Crowne Plaza zaczynają się od 280 zł, a w Holiday Inn Express od 200 zł  z wliczonym śniadaniem.

– Te dwa długo oczekiwane obiekty będą doskonałym uzupełnieniem oferty IHG w Polsce, ale również w tej biznesowej części Warszawy. Jako pierwszy hotel Crowne Plaza na polskim rynku, stawiamy wysoko poprzeczkę, jeśli chodzi o oferowanie gościom wyszukanych i wysokiej klasy udogodnień podczas pobytu i wykonywania pracy. Jesteśmy naprawdę dumni z pracy, która została wykonana w ciągu ostatnich kilku miesięcy i jesteśmy pewni, że goście będą mogli znaleźć to, co jest im najbardziej potrzebne podczas pobytu, tak w Crowne Plaza, jak i w Holiday Inn Express. Goście zatrzymujący się w Holiday Inn Express będą mieli również dostęp do udogodnień w Crowne Plaza – mówi Marcin Szymfel, dyrektor generalny kompleksu, wcześniej zastępca dyrektora generalnego oraz dyrektor sprzedaży i marketingu Intercontinental Warszawa. Dyrektorem operacyjnym został Jarosław Osmolik, wcześniej dyrektor F&B w Intercontinentalu, a dyrektorem F&B Paweł Suchenek, wcześniej pełniący tę funkcję w Holiday Inn City Center Warszawa. Wnętrza zaprojektowane zostały przez pracownię Tremend.

Pod markami IHG w Polsce działa już 15 hoteli z blisko 2,7 tys. pokoi, co czyni ją piątą siecią po Accorze, Hiltonie, Marriocie i Radisson Hotel Group. W Warszawie w ciągu pół roku otwarto już siedem hoteli z ok. 1,2 tys. pokoi: poza Crowne Plaza – Holiday Inn Express także Holiday Inn Express na Służewcu, Nobu Hotel w centrum, Mercure w Ursusie, Best Western w Wawrze i Hampton by Hilton na Ochocie, a wkrótce otwarte zostaną NYX przy Dworcu Centralnym, Tulip Residence przy Stadionie Narodowym i druga część Arche Poloneza na Ursynowie, łącznie z 700 pokojami.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *