Nieoficjalne: Zamknięcie hoteli po świętach coraz bardziej prawdopodobne   KORONAWIRUS

Ministerstwo Zdrowia będzie namawiać do zamknięcia hoteli i stoków narciarskich w okresie Sylwestra i ferii. Szczegóły mają zostać przedstawione w czwartek - informują dziennikarze RMF i TVN24.

Potwierdzają się informacje, które podawaliśmy wczoraj, że władze zastanawiają się, jak ograniczyć rozprzestrzeniania się wirusa i w tym celu planują całkowite zamknięcie hoteli w okresie poświątecznym.

Najnowsze informacje o obostrzeniach przedstawił m.in. Krzysztof Berenda z RMF FM. Jak przekazał na Twiterze, w rządzie wrócił pomysł pełnego zamknięcia hoteli oraz stoków narciarskich. Jak wyjaśnia dziennikarz -Chodzi o to, że "podróże służbowe" stały się sposobem omijania zakazu, a stoki narciarskie są głównym powodem tego omijania.

Jak usłyszeli reporterzy RMF FM stoki miałyby zostać zamknięte, żeby odebrać turystom powód do wyjazdów.

Zamknięcie to miałoby nastąpić zaraz po świętach Bożego Narodzenia, czyli najprawdopodobniej od 28 grudnia. Założenie jest takie, że ruch turystyczny ma w Polsce zostać całkowicie zatrzymany na sylwestra i na okres ferii.

Również dziennikarz TVN24 Krzysztof Skórzyński napisał na TT - Czuje w kościach, że jutro będzie niemiła wiadomość dla właścicieli hoteli i pensjonatów, którzy proponowali klientom "służbowe wyjazdy ze świąteczną atmosferą w Boże Narodzenie". Najgorsze przepisy to takie, których nie da się wyegzekwować.

Szczegóły mają zostać przedstawione podczas jutrzejszej konferencji prasowej.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *