Dyrektor hotelu Logos w Zakopanem: Obiekt „nie zarabia, a koszty są dalej”   KORONAWIRUS

- Jestem załamany tym, co się stało. Wszyscy pracownicy pojawili się wczoraj, żebyśmy byli gotowi. Na 95 procent byłem pewny, że otworzymy (hotel - red.) 1 lutego, że zaczniemy działać - powiedział w rozmowie z TVN24 Robert Kozłowski, dyrektor hotelu Logos w Zakopanem, który był przekonany, że rząd poluzuje restrykcje dotyczące hoteli.

hotel Logos, Zakopane

Jak dodał, hotel "nie zarabia, a koszty są dalej". - To są koszty za prąd, za ogrzewanie, przecież nie jesteśmy w stanie tego wyłączyć - mówił.

Zakopiański hotelarz powiedział także, że z pierwszej tarczy antykryzysowej otrzymał 570 tysięcy złotych, a miesięcznie utrzymanie niedziałającego hotelu to 270 tys. złotych. - To ile ja bym musiał dostać pieniędzy z tarcz, żebym wyszedł na zero?- pytał Kozłowski.

- Zatrudniam 30 osób. I co ja mam jutro powiedzieć swoim pracownikom? Czy będę miał na wypłaty? Do marca jeszcze mam, jeszcze może cos dostanę. Ale co będzie, jak to ruszy? Czy będę miał przychody? Czy będę w stanie pospłacać wszystkie zaległości? To wszystko kosztuje - zaznaczył hotelarz.

Wczoraj minister Adam Niedzielski ogłosił, że decyzją rządu przedłużony zostaje etap "Odpowiedzialności społecznej", a więc zamknięte pozostają m.in. restauracje, siłownie i hotele. Obecne obostrzenia obowiązują od 28 grudnia 2020 roku, a ograniczenie funkcjonowania hoteli, tj. wyłączenie pobytów turystycznych od listopada.

Zamknięte branże po spełnieniu określonych warunków mogą ubiegać się o dofinansowanie do prowadzonej działalności, które w przypadku MŚP pokrywa 70 proc. kosztów przedsiębiorstwa niepokrytych przychodem. Jak informuje TVN24, po 11 dniach roboczych działania Tarczy Finansowej 2.0, skorzystało z niej już 19 tys. 647 firm ze wsparciem na łączną kwotę 3 miliardów 100 milionów złotych. Jak powiedział wiceprezes PFR Bartosz Marczuk - Jeżeli chodzi o gastronomię, to na dziś restauracji i innych placówek gastronomicznych, które skorzystały z tarczy 2.0 jest 5842 - poinformował, dodając, że w szeroko rozumianej gastronomii pomoc otrzymało ok. 7 tys. firm, czyli ok. 10 proc. firm działających w tej branży. - Jeśli chodzi o hotele, to samych hoteli mamy prawie 1500, do tego prawie tysiąc obiektów turystycznych i miejsc krótkiego zakwaterowania, czyli też około 2,5 tysiąca firm z tej branży - dodał.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Dyrektor hotelu Logos w Zakopanem: Obiekt „nie zarabia, a koszty są dalej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *