Andrzej Kleeberg dyrektorem powstającego Mercure Katowice   PERSONALIA

Andrzej Kleeberg, ostatnio dyrektor generalny hotelu Sofitel Wrocław, objął zarządzanie powstającym w Katowicach hotelem Mercure z 268 pokojami.

Z hotelarstwem związany jest od blisko 20 lat. Pierwsze kroki w branży stawiał, pracując w małym, prywatnym hotelu w Szkocji, nad jeziorem Loch Ness. Z siecią Accor związał się w 2008 r. Zaczynał w hotelu ibis Poznań Centrum, później przenosząc się z powrotem do Szkocji, gdzie podjął pracę w Novotelu Edinburgh Centre. Po powrocie do Polski w latach 2012-2014 pracował w Novotelu Poznań Centrum jako kierownik recepcji. Przez następne dwa lata pełnił funkcję room division managera w Sofitel Grand Sopot. Od maja 2016 r. był zastępcą dyrektora hotelu Sofitel Wroclaw Old Town, a pod koniec 2018 r. przejął jego stery jako dyrektor generalny. Po wybuchu pandemii Orbis podjął decyzję o wycofaniu się z wrocławskiego hotelu, który leasingował.

Inwestycję w Mercure Katowice obok Dworca Głównego PKP prowadzi UBM Development. Już na etapie budowy, ktora rozpoczęła się w połowie 2019 r. sprzedała ją wraz z powstającym hotelem ibis Styles w Krakowie funduszowi Union Investment. Obydwa hotele zarządzane będą przez Accor.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *