Nowy szef Marriott International   PERSONALIA

Sieć Marriott International ogłosiła, że Anthony „Tony” Capuano został wybrany jej nowym dyrektorem generalnym. Wcześniej stanowisko to piastował zmarły w ubiegłym tygodniu Arne Sorenson.

Capuano wcześniej był prezesem grupy ds. globalnego rozwoju, projektowania i usług operacyjnych. Rada Dyrektorów ogłosiła również, że Stephanie Linnartz, wcześniej prezes Grupy ds. operacji konsumenckich, technologii i nowych firm, została mianowana prezesem.

-Tony odegrał kluczową rolę w rozwoju sieci Marriott w ciągu ostatniej dekady - powiedział J.W. „Bill” Marriott, Jr., prezes wykonawczy i prezes zarządu, Marriott International.

Na wcześniejszym stanowisku Capuano był odpowiedzialny za kierowanie globalnymi pracami rozwojowymi i projektowymi oraz nadzorowanie działu Global Operations.

Swoją karierę w sieci Marriott rozpoczął w 1995 roku jako członek zespołu ds. planowania rynku i wykonalności. W latach 1997-2005 kierował działaniami firmy Marriott w zakresie rozwoju pełnego zakresu usług w zachodnich Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W latach 2005-2008 był starszym wiceprezesem ds. rozwoju kompleksowych usług w Ameryce Północnej. W 2008 r. jego obowiązki rozszerzyły się na całe Stany Zjednoczone i Kanadę oraz Karaiby i Amerykę Łacińską. W 2009 r. został wiceprezesem wykonawczym i dyrektorem ds. globalnego rozwoju.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *