Moxy w dzierżawie Dobrego Hotelu

Hotel Moxy Warszawa Praga, będący częścią zrewitalizowanego kompleksu Centrum Praskie Koneser, został wydzierżawiony na 20 lat grupie Dobry Hotel, która będzie nim również zarządzała. Dotychczas hotelem zarządzał Hotel Professionals Management Group. Od kwietnia ub.r. hotel stał zamknięty, a jego otwarcie planowane jest na początek marca. Inicjatorem i pośrednikiem w transakcji była firma doradcza Horwath HTL.

Otwarty w lutym 2019 r. Moxy Warszawa Praga ze 141 pokojami zdobył m.in. tytuł Hotelu z Pomysłem 2019 Roku w konkursie „Hotelarza”. – Bardzo się cieszymy, że pomimo pandemii i niełatwego czasu dla branży hotelarskiej udało się nam dopiąć wszelkie formalności i wziąć w dzierżawę hotel Moxy Warsaw Praga – mówi Leszek Mięczkowski, prezes i właściciel Dobrego Hotelu. – To piękny hotel, zlokalizowany w samym sercu warszawskiej Pragi. Miejsce to bez wątpienia nie ma konkurencji w tej części stolicy, dlatego bardzo zależało nam na długoterminowej współpracy. Koneser to połączenie najwyższej jakości architektury i bogatej oferty zarówno dla klienta biznesowego, jak i turystów. Centrum Praskie Koneser to inwestycja Grupy Liebrecht & wooD oraz BBI Development, powstała na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywracająca do życia zabytkowe budynki. – Podpisanie umowy z Grupą Dobry Hotel to kolejny etap skutecznej strategii komercjalizacji Centrum Praskiego Koneser.

Zdecydowaliśmy się na długoterminową dzierżawę obiektu podmiotowi, który z powodzeniem prowadzi wyjątkowe hotele w całej Polsce – mówi Magdalena Bartkiewicz- -Podoba, dyrektor generalna Liebrecht & wooD Poland, dewelopera i zarządzającego Centrum Praskim Koneser. – Jesteśmy dumni, że w tak trudnych dla branży HoReCa czasach przeprowadziliśmy udaną komercjalizację, i to z tak wymagającym i doświadczonym partnerem biznesowym, jakim jest grupa Dobry Hotel. To świadczy o potencjale Konesera, ale też całej dzielnicy Pragi-Północ. Hotel wprowadzony był na rynek przez firmę Hotel Professionals Management Group, odpowiedzialną za bieżące doradztwo operacyjne od początku realizacji inwestycji oraz za zarządzanie.

Na skutek zmiany w strategii komercjalizacji nieruchomości, inwestor zdecydował się też na zmianę umowy z zarządzania na dzierżawę przez nowy podmiot. To 11. obiekt w portfolio Dobrego Hotelu, który dzierżawi i zarządza hotelami w Trójmieście, Krakowie, Poznaniu, Zakopanem, Mikołajkach i Jastarni. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *