Kolejny lockdown. Od 20 marca hotele ponownie zamknięte w całej Polsce – do 9 kwietnia   KORONAWIRUS

Po pięciu tygodniach od otwarcia w reżimie sanitarnym hotele zostaną ponownie zamknięte od 20 marca do 9 kwietnia. -W całym kraju  wprowadzamy ograniczenia obowiązujące już m.in. w woj. mazowieckim - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Hotele działać mogły w reżimie sanitarnym do 50 proc. obłożenia od 12 lutego. Później kolejne ograniczenia dotknęły obiekty w woj. warmińsko-mazurskim, lubuskim, pomorskim i mazowieckim. Obecna decyzja przewiduje objęcie restrykcjami obiektów w całym kraju. Wprowadzone ograniczenia zakładają m.in. zakaz prowadzenia działalności hotelarskiej (wyjątkiem hotele robotnicze i określone podróże służbowe), naukę zdalną dla klas I-III, a także ograniczoną działalność galerii handlowych, zamknięte kina, teatry, muzea, galerie sztuki i kasyna, jak również baseny, sauny, solaria i obiekty sportowe.

-Jeśli jednak zarażenia będą dalej wzrastać, będziemy wprowadzać jeszcze większe ograniczenia - ostrzegł minister zdrowia.

-Analizując sytuację widzimy pogorszenie sytuacji praktycznie w całym kraju. Decyzje o kolejnych ograniczeniach będą więc dotyczyć całej Polski, nie tylko regionów - dodał minister zdrowia.

W ostatnim tygodniu mamy przyrost jeśli chodzi o obłożenie łóżek o 3 tysiące. Wydaliśmy polecenie wojewodom o przyspieszenie przekształcania łóżek z normalnej infrastruktury na infrastrukturę covidową. W perspektywie tygodnia chodzi o 8 tysięcy łóżek - powiedział Adam Niedzielski.

Główną przyczyną sytuacji jest brytyjska odmiana koronawirusa - wyjaśniał minister. - Świeże dane mówią, że jej udział osiągnął już 52 proc. Szalenie dynamiczny przyrost - informuje Niedzielski.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *