Co z tegorocznymi wakacjami? Rzecznik rządu mówi o warunkach   KORONAWIRUS

Rzecznik rządu Piotr Müller pytany był dziś przez dziennikarzy, czy można liczyć na to, że tegoroczne wakacje odbędą się w normalnych warunkach, podobnych do tych z 2019 roku. -Jeżeli będziemy przestrzegać wszystkich obostrzeń, wakacje w jakiejś formie będą mogły być możliwe, ale tylko pod takimi dwoma warunkami, czyli polepszeniem się sytuacji epidemicznej i szerokiego korzystania z programu szczepień - wyjaśnił rzecznik rządu.

Jak dodał, nikt obecnie nie powie z pełną odpowiedzialnością, czy można liczyć na wakacje w pełnym zakresie, tak jak to było dwa lata temu.

– Liczymy na to, że dzięki temu, że bardzo dynamicznie rozpędza się program szczepień oraz że okres maja, czerwca w zeszłym roku pokazał, że ta liczba zakażeń spadała, doprowadzi do tego, że w okresie letnim będą szanse na to, aby w jakimś zakresie wakacje mogły być zrealizowane – dodał Piotr Muller

Rzecznik rządu poinformował też, że w środę o godz. 10 odbędzie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, który na podstawie najświeższych danych podejmie decyzję dotyczącą obostrzeń. Müller przekazał, że informacje dotyczące ewentualnego przedłużenia obowiązujących obostrzeń i ich zakresu zostaną przekazane w środę, najpóźniej w czwartek.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *