124 miliony zł płatności Bonem Turystycznym w ostatnim miesiącu   KORONAWIRUS

Ponad 170 tys. płatności na łączną kwotę 124 milionów złotych wydali Polacy w ostatnim miesiącu realizując płatności Polskim Bonem Turystycznym. 

Liczba aktywowanych bonów na dzień 7 czerwca wyniosła już ponad 1,6 mln, a tylko w czasie ostatniego miesiąca, wliczając w to długi czerwcowy weekend, zapłacono nimi ponad 170 tys. razy. W tym samym czasie płatności zrealizowane Polskim Bonem Turystycznym wyniosły ponad 124 miliony, a z puli wszystkich aktywowanych dotychczas bonów Polacy wykorzystali już ponad 440 milionów złotych.

Ze wsparcia skorzystało dotychczas ok. 18 tysięcy podmiotów turystycznych. Najwięcej z województw: małopolskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego, w których zarejestrowało się najwięcej podmiotów obsługujących płatności Polskim Bonem Turystycznym. Każda płatność zrealizowana za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego jest wypłacana przez ZUS w ciągu 14 dni od dnia realizacji na rachunek podany podczas rejestracji podmiotu. 

Łączna wartość środków w ramach Polskiego Bonu Turystycznego to 3,5 miliarda złotych dostępnych wciąż w ramach programu, w tym ponad 900 milionów z bonów, które już zostały aktywowane i jeszcze nie wykorzystane przez beneficjentów programu. Bon może służyć do opłacania usług turystycznych aż do czasu wyczerpania jego wartości.  Jeśli jednak kwota danej usługi jest wyższa niż przysługująca w ramach bonu, klient może sam dopłacić różnicę, a obiekty, które zachęcą turystów możliwością płatności bonem, mogą też liczyć na dodatkowe środki, które wpłyną z tytułu opłacenia dłuższych pobytów czy korzystania przez turystów z dodatkowych atrakcji. 

- Przez cały czas obserwujemy systematyczny wzrost liczby aktywowanych bonów. Polacy planują już wakacyjne wyjazdy, ale wielu z nich zdecydowało się na wyjazd jeszcze w maju i na długi czerwcowy weekend. Poziom wykorzystania bonów tylko podczas tego ostatniego weekendu to dowód na to, że zainteresowanie wypoczynkiem w Polsce i wykorzystaniem bonu nie słabną, a najbliższe lato będzie czasem rodzinnych podróży z Polskim Bonem Turystycznym – mówi Anna Salamończyk-Mochel, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Przedsiębiorcy, którzy chcą przyjmować płatności bonem, mogą zgłaszać się do programu przez cały czas. Aby znaleźć się w bazie Polskiego Bonu Turystycznego, wystarczy wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną za pośrednictwem profilu PUE ZUS. Obecnie w bazie znajduje się ponad 23 tys. podmiotów. 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *