Miała być gwarancja zysku z condo, jest syndyk i upadłość   INWESTYCJE

Nawet 8 proc. rocznie, niezależne od obłożenia obiektu, oferował indywidualnym inwestorom jeszcze kilka lat temu właściciel Pałacu na Wodzie w Staniszowie, sprzedając hotelowe pokoje w systemie condo. Obecnie przedsiębiorstwo znajduje się w upadłości, a nabywcy dla niego szuka syndyk.

fot. syndyk Alina Musiałowska

Jak pisaliśmy jeszcze w 2015 roku, plany względem pałacu koło Jeleniej Góry były ambitne, bo zakładały stworzenie tam 130 pokojowego, pięciogwiazdkowego hotelu, wyposażonego także w 40 gabinetów zabiegowych i trzy baseny ogrzewane wodą termalną. Właściciel metr kwadratowy pokoju szacował na 20 tys. zł, oferując 15 letnie umowy z roczną gwarancją zwrotu z inwestycji na poziomie 5, 6 i 7 proc, a od czwartego roku stałe 8 proc., niezależne od obłożenia pokoju. Sprzedaż realizowana była przez Wprost Nieruchomości, a wartość inwestycji w tym odrestaurowanie XVIII-wiecznego kompleksu pałacowo-parkowego o pow. 3,7 hektara szacowana była przez niego wówczas na 107 mln zł.

Ostatecznie obiekt został uruchomiony z 53 apartamentami i planami dalszej rozbudowy. Niestety, te przynajmniej na pewien czas będą musiały zostać odłożone w czasie, ponieważ przedsiębiorstwo będące jego właścicielem, ostatecznie musiało ogłosić upadłość.

Jak wynika z dokumentów finansowych, problemy spółki zaczęły się jeszcze przed pandemią. Jej przychody za 2017 rok wyniosły 2,7 mln zł, rok później było to 4,1 mln zł, przy stracie odpowiednio 170 tys. i 589 tys. zł

Obecnie przedsiębiorstwo będące właścicielem obiektu sprzedawane jest przez syndyka, który "zaprasza inwestorów do wstępnych rozmów dotyczących sprzedaży upadłego przedsiębiorstwa jako całości". Cena oszacowania wynosi 10,5 mln zł.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *