Miliard z bonu, do wydania jeszcze trzy mld w osiem miesięcy   KORONAWIRUS

Po blisko roku od wprowadzenia 1 sierpnia Polskiego Bonu Turystycznego suma płatności zrealizowanych z jego wykorzystaniem przekroczyła 1 miliard zł. Pozostało ok. 3 mld zł do wykorzystania do końca marca przyszłego roku.

Projekt PBT obejmuje wszystkich beneficjentów programu społecznego 500+, łącznie ok. 7 mln dzieci, których rodzicom przysługuje 500 zł na każde dziecko do wydania na usługi hotelarskie i turystyczne (1000 zł na dziecko niepełnosprawne). W puli programu do wykorzystania wciąż pozostają 3 miliardy złotych. Jak szacuje Ministerstwo Rozwoju „dynamika aktywacji i płatności Polskim Bonem Turystycznym pozwala prognozować, że połowa z nich ma szansę zostać wykorzystana w czasie wakacji”. Do 1 lipca wykorzystano 600 mln.  Dla zarejestrowanych w bazie Polskiego Bonu Turystycznego legalnie działających przedsiębiorców, bon stał się szansą na powrót do normalności przerwanej przez koronawirusa. W wykorzystaniu pełnego potencjału tego narzędzia przeszkodziły wcześniejsze lockdowny i zamknięcie branży turystycznej, ale w ostatnich tygodniach, poziom płatności z wykorzystaniem bonu błyskawicznie rośnie – poinformował Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju, pracy i technologii odpowiedzialny za turystykę. – Rośnie też liczba przedsiębiorców, którzy nadal decydują się na rejestrację w programie. Wartość aktywowanych już bonów wynosi ponad 2 miliardy, a dziś, jeszcze przed półmetkiem wakacji, połowa z tych środków znalazła się na kontach przedsiębiorców turystycznych.

Według informacji ministerstwa, tylko w ciągu ubiegłego tygodnia liczba przedsiębiorców turystycznych zarejestrowanych w bazie wzrosła do ponad 27 tysięcy. Do końca programu pozostaje 8 miesięcy.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *