Andrzej Gut-Mostowy pozostaje w rządzie   PERSONALIA

Andrzej Gut-Mostowy, dotychczasowy sekretarz stanu w resorcie rozwoju, pracy i technologii odpowiedzialny za turystykę, który w geście solidarności z Jarosławem Gowinem przed tygodniem złożył dymisję z zajmowanego stanowiska, został właśnie ponownie powołany przez premiera do Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Ubiegłotygodniowa dymisja Guta-Mostowego i czterech innych wiceministrów z Porozumienia, spowodowana była odwołaniem Gowina z funkcji wicepremiera i ministra i opuszczeniem przez ich partię Zjednoczonej Prawicy.

Spośród tej czwórki, dwóch polityków zmieniło jednak zdanie (poza Gutem-Mostowym jest to Grzegorz Piechowiak, również sekretarz stanu w MR), premier nie przyjął ich dymisji i pozostaną w rządzie po powołaniu przez Morawieckiego na funkcje sekretarzy stanu/wiceministrów w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. 

Premier powołał również na podsekretarzy stanu Olgę Semeniuk i Marka Niedużaka. Ponadto Piechowiak pozostanie Pełnomocnikiem Rządu ds. inwestycji zagranicznych, a Semeniuk Pełnomocniczką Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw.


Dotychczasowa kariera polityczna Andrzeja Guta-Mostowego związana była ściśle z Jarosławem Gowinem. Najpierw w PO, później wspólnie z nim po opuszczeniu tej partii tworzył Porozumienie. Pełnił funkcję sekretarza stanu w resorcie rozwoju od stycznia ubiegłego roku. Został też pełnomocnikiem ds. promocji polskiej marki. Współtworzył program Polski Bon Turystyczny i wiele rozwiązań zawartych m.in. w tarczy antykryzysowej i tarczy turystycznej. Jest również aktywnym zakopiańskim przedsiębiorcą posiadającym na Podhalu hotel, restaurację i wyciąg narciarski.

O dymisji Guta-Mostowego pisaliśmy TUTAJ.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *