Elżbieta Nitsze odchodzi z Airport Hotel Okęcie   PERSONALIA

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych dyrektorów generalnych hoteli w Polsce, od siedmiu lat zarządzająca warszawskim Airport Hotel Okęcie, dyrektor regionalna IGHP na Mazowsze, została prezesem zarządu Belvedere Gourmet Group m.in. z restauracją Belvedere w Łazienkach i Belvedere Catering by Design. W Aiport Hotel Okęcie zastąpił ją Jacek Piasecki, dotychczasowy dyrektor operacyjny.

Elżbieta Nitsze od 2014 r. związana była z jednym z najlepiej ocenianych przez gości warszawskich hoteli, niezależnym Airport Hotel Okęcie. Jako dyrektor nadzorowała jego rozbudowę i modernizację, wprowadzając ponownie na rynek jako hotel klasy premium. Przeprowadziła restrukturyzację procesową, która przyczyniła się rozwoju hotelu pod względem jakości świadczonych usług i efektywności finansowej, równolegle tworząc miejsce przyjazne pracownikowi. Owocem tych zmian było wiele nagród zarówno dla hotelu, jak i jego pracowników m.in. tytuł Hotelarza Roku 2015 w kategorii Dyrektor Generalny Hotelu Niezależnego w konkursie organizowanym przez "Hotelarza" i Horwath HTL, MP Power Award 2016 dla hotelu, tytuł 7. najlepszego cukiernika świata konkursu World Chocolate Master 2018, czy też Hotelarza Roku 2019 w kategorii Revenue Manager dla członków zespołu.

W trakcie swojej ponad 20-letniej działalności w branży, Elżbieta Nitsze pracowała m.in. w Warsaw Marriott Hotel, Sheraton Warsaw Hotel & Towers, prowadziła własną działalność konsultingową i szkoleniową w obszarze hotelarstwa. Swoją karierę hotelarską zaczynała w Airport Hotel Okęcie najpierw jako pracownik działu handlowego, później obejmując na ponad dwa lata stanowisko jego dyrektor generalnej. Przez sześć lat, do 2014 r., związana była z siecią Elbest Hotels: jako dyrektor generalna nowego 4-gwiazdkowego hotelu Krynica w Krynicy-Zdroju oraz dyrektor sprzedaży i marketingu całej sieci hotelowej. Od początku 2020 r. dodatkowo pełni funkcję dyrektora regionalnego Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego dla województwa mazowieckiego.

Studiowała zarządzanie i marketing w Szkole Głównej Handlowej. W 2017 r. ukończyła General Managers Program organizowany przez Cornell's School of Hotel Administration przy Cornell Univeristy. Od 2019 jest również członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Menedżerów Hotelowych (European Hotel Managers Association). Od ponad 10 lat jako trener dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z hotelarzami i inwestorami w ramach szkoleń specjalistycznych w Akademii Hotelarza. Jest autorką wielu artykułów na łamach prasy branżowej, m.in. o skutecznej sprzedaży i efektywnym zarządzaniu. Aktywnie uczestniczy w życiu branży. Na co dzień koncentruje się na wdrażaniu nowoczesnych konceptów Total Customer Experience, Komunikacji Nieantagonizującej oraz Inżynierii Sprzedaży Transformacyjnej w tej branży, a także w realizacji konceptów zarządzania systemowego w operacyjnym funkcjonowaniu dużych organizacji.

Jako prezes zarządu w Grupie Belvedere będzie odpowiadać za dalszy rozwój firmy, w której portfolio znajdują się obecnie takie marki premium jak Restauracja Belvedere, Belvedere Catering by Design oraz Mój Prywatny Kucharz.

Jacek Piasecki od czterech lat pełnił funkcję dyrektora operacyjnego Airport Hotel Okęcie, a w wcześniej przez rok dyrektora operacyjnego GrandHotelu Tiffi w Iławie. Z branżą hotelarską związany jest od 25 lat. Zaczynał w warszawskim Sheratonie w dziale bankietów. W 2006 r. został dyrektorem gastronomii w hotelu The Westin Warsaw. Potem był m.in. dyrektorem regionalnym sieci Sfinks na Mazowsze i dyrektorem hotelu Pałac Żelechów Spa & Wellness.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *