HOTELARZE DEKADY: IRENEUSZ WĘGŁOWSKI   KONFERENCJE "HOTELARZA"  PERSONALIA

Prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego od 2014. Wiceprezes zarządu Orbis w latach 1991 – 2020.

Człowiek – Instytucja w polskim hotelarstwie, Twarz i Głos polskiej branży hotelarskiej. Jedna z najbardziej szanowanych, o ile nie najbardziej, postaci w polskim hotelarstwie.

Przez blisko 30 lat wiceprezes Orbisu, a obecnie przewodniczący jego rady nadzorczej. Na początku 2014 r. wybrany został prezesem Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego i od tego czasu praktycznie jednogłośnie wybierany jest na kolejne kadencje, ostatnio we wrześniu. Stworzył z IGHP największą i najbardziej prężną organizację samorządu gospodarczego, reprezentującą interesy polskich hotelarzy, skupiającą prawie wszystkich największych graczy na polskim rynku i setki hoteli niezależnych. Wprowadził ją też do HOTREC – największej organizacji lobbystyczno-branżowej w UE. W tym roku został też wybrany na przewodniczącego Rady Polskiej Organizacji Turystycznej.

Zasiadając przez trzy dekady we władzach Orbisu – największej firmy hotelarskiej w Polsce, uczestniczył w restrukturyzacji spółki, która miała na celu zmianę modelu biznesowego i skupienie się na hotelarstwie jako podstawowej działalności firmy. Działał w obszarze zarządzania, inwestycji i transakcji nieruchomościami hotelowymi. W ostatnich latach był odpowiedzialny m.in. za komunikację korporacyjną spółki, relacje inwestorskie, relacje z mediami i CSR. Tworzył standardy profesjonalizmu polskiego hotelarstwa, które należy obecnie do europejskiej czołówki. 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *