Hotel Trends Poland & CEE – pierwszy raz od dwóch lat stacjonarnie

23 września w hotelu Renaissance Warszawa Airport odbyła się kolejna edycja konferencji „Hotelarza” Hotel Trends Poland & CEE. Pierwsza od jesieni 2019 r. w pełni stacjonarna z udziałem blisko 300 uczestników na miejscu. Ale też z ponad 100 uczestnikami, którzy zdecydowali się na dostęp online. Podczas wieczornej gali uhonorowanych zostało 10 Hotelarzy 10-lecia Polskiego Hotelarstwa.Hotel Trends Poland & CEE to największa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej konferencja hotelarska – organizowana od 2013 r. – i największa platforma networkingowa dla top managementu, gromadząca inwestorów i właścicieli hoteli, szefów firm hotelarskich, dyrektorów ds. rozwoju sieci, dyrektorów generalnych hoteli, a także przedstawicieli banków, instytucji finansowych, deweloperów, architektów, projektantów wnętrz oraz najlepszych dostawców produktów i usług dla obiektów hotelowych.

Z kolei wiosną od 2017 r. organizujemy największą konferencję w regionie poświęconą tematyce inwestycji hotelarskich – Hotel Investment Trends Poland & CEE. I kiedy kończyliśmy jesienną konferencję Hotel Trends w 2019 r., zapraszaliśmy już wszystkich do udziału w wiosennej konferencji HIT, która zaplanowana była na 25 maja 2020 r. I odbyła się w zapowiadanym terminie, choć w nieco innej formule, niż planowaliśmy. Wprawdzie jak zwykle ze stacjonarnym udziałem panelistów, ale tym razem zebranych w studiu telewizyjnym, oraz kilkusetosobową publicznością biorącą udział online – co i tak było pierwszym wydarzeniem konferencyjnym, chyba nie tylko w branży hotelarskiej, zorganizowanym w takiej formule i na taką skalę po zniesieniu lockdownu, nie na timsach, nie na skajpie, nie na zoomie, nie w formie webinaru, ale streamingu nadawanego w wysokiej jakości HD i z możliwością pełnej interakcji za pomocą swoich urządzeń (oraz dostępem do niej również po wydarzeniu).

Jednak mieliśmy nadzieję – tak jak cała branża, nie tylko w odniesieniu do naszego wydarzenia – że już w listopadzie będzie można zorganizować konferencję w tradycyjnej formule z fizycznym udziałem publiczności. Pod koniec października okazało się, że znowu się nie uda. Przełożyliśmy ją więc na styczeń i zorganizowaliśmy ponownie w wersji hybrydowej – ze stacjonarnym udziałem panelistów, tym razem w hotelu Renaissance Airport. I wtedy wyrażaliśmy nadzieję, że następna konferencja – zaplanowana na czerwiec – odbędzie się już normalnie, bo wiosna będzie powrotem do normalności. Nie była, co zaczęło się okazywać już na początku marca. Ale w końcu udało się zorganizować w pełni stacjonarną konferencję Hotel Trends – we wrześniu, co, mamy nadzieję, jest już początkiem prawdziwego powrotu do pełnej normalności, mimo wciąż jeszcze niepewnych czasów.

Wszyscy uczestnicy rynku mogli się wreszcie spotkać bezpośrednio na największej konferencji hotelarskiej, ucieszyć ze spotkania w takim gronie, porozmawiać, wymienić doświadczeniami z, oby, mijającej pandemii i podyskutować o scenariuszach na przyszłość oraz sposobach radzenia sobie w obecnej rzeczywistości. Mogła też odbyć się w końcu – pierwsza od dwóch lat – hotelarska gala, na której przyznaliśmy tytuły Hotelarzy Dekady liderom rynku, którzy sprawdzili się i w czasach dynamicznego rozwoju branzy, i w czasach kryzysu. Relacja z całego wydarzenia na stronach 38-47. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *