Były Sofitel Wrocław pod marką Wyndham

Były hotel Sofitel Old Town we Wrocławiu z 205 pokojami wznowi działalność pod debiutującą w Polsce marką Wyndham. Jego dzierżawcą została łotewska firma Mogotel Hotel Group, największy operator hotelowy w krajach bałtyckich. Hotel otwarty ma zostać w przyszłym roku.Sofitel Wrocław na Starym Mieście w kompleksie Wratislavia Center został zamknięty podczas pierwszego lockdownu. Hotel był leasingowany przez Orbis, który zdecydował się go już nie otwierać ze względu na „brak perspektyw na przeprowadzenie gruntownej modernizacji obiektu, niezbędnej dla utrzymania pozycji rynkowej oraz na przedłużenie umowy leasingu”. Od tego czasu stał zamknięty, a firma doradcza Christie & Co. szukała nowego dzierżawcy. Wyndham Hotels & Resorts jest drugą siecią hotelarską na świecie pod względem liczby hoteli (9 tys.) i piątą pod względem liczby pokoi (ok. 800 tys.).

Działają one pod takimi markami jak m.in. flagowy Wyndham – pozycjonowany w segmencie upscale, lifestyle'owy Trip, Ramada z segmentu midscale czy ekonomiczne Days Inn, Super 8, Microtel, Howard Johnson. Pod brandem Wyndham działa obecnie na świecie ok. 140 hoteli, najwięcej w USA (ok. 40) i Chinach (ok. 30), a w Europie 12, w tym pięć w Niemczech. Przez ostatnie lata sieć podejmowała próby wejścia na nasz rynek, negocjując m.in. z Satoria Group (która miała być operatorem hoteli pod marką Super 8) czy Focus Hotels (jej obiekty miały wejść pod różne marki sieci). Mogotel Hotel Group ma w swoim portfolio 14 hoteli, z których większość działa w łotewskiej Rydze, ale także w Estonii, Bułgarii i na Ukrainie.

Prowadzi je pod własnymi markami Wellton, Rixwell i Rija. Wrocławski hotel będzie pierwszym pod międzynarodowym brandem. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się wydzierżawić tę nieruchomość w strategicznie doskonałej lokalizacji do naszej dalszej ekspansji w Europie – powiedział Ivans Dokicans, członek zarządu Mogotel Hotel Group. Kompleks Wratislavia Center o powierzchni blisko 30 tys. m kw. otwarty został w 2001 r. z częścią biurową, handlową i – zajmującym ok. połowy jego powierzchni – hotelem, który początkowo działał pod niemiecką marką Dorint, przejętą potem przez Accor i zmienioną w 2004 r. na Sofitel.

W 2018 r. kompleks kupiony został przez fundusz nieruchomościowy FLE SI CAV FIS dla francuskiej LFPI Group. Orbis od tamtej pory negocjował przeprowadzenie generalnego remontu hotelu oraz ewentualną zmianę marki na Pullman, jednak strony nie doszły do porozumienia i ostatecznie się rozeszły. – Cieszymy się, że znaleźliśmy silnego partnera, który zapewnia bezpieczne długoterminowe rozwiązanie dla tej nieruchomości – powiedział Alexander Klafsky, partner zarządzający firmy FLE GmbH, będącej doradcą inwestycyjnym LFPI w zakresie nieruchomości. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *