Strabag buduje kolejny etap Pinea Resort w Pobierowie – condohotel

Powstający kompleks uzdrowiskowo-hotelowy Pinea w Pobierowie powiększa się o następny budynek, w którym zaplanowano hotel w systemie condo ze 138 apartamentami. Budowa została powierzona wykonawcy zakończonego właśnie pierwszego etapu z prywatnymi apartamentami – firmie Strabag. Oddanie do użytku planowane jest latem 2023 r. Według wcześniejszych zapowiedzi, powstać ma też trzeci budynek z hotelem Hilton Garden Inn.Położone w pierwszej linii brzegowej, oddzielone od plaży jedynie zadrzewioną sosnami wydmą, budynki będą połączone podziemnym przejściem i specjalnie zaprojektowanymi zielonymi dziedzińcami oraz uzupełniającą się, całoroczną ofertą usługową. W inwestycji Pinea znajdzie się kompleks krytych basenów ze strefą saun, gabinety fizjoterapii, restauracja, bary oraz dwukondygnacyjny garaż podziemny. Hotelowe apartamenty na wynajem w systemie condo będą zarządzane przez zachodniopomorskiego operatora, firmę Pro-Est, który zaoferuje też także całoroczną gamę usług fizjoterapeutycznych i okołomedycznych.

W ofercie condohotelu znajdzie się 138 apartamentów jedno- i dwupokojowych od 26 do 52 m kw., wszystkie z tarasami i widokiem na morze. W kolejnym etapie powstać ma hotel pod marką Hilton Garden Inn ze 156 pokojami, zarządzany przez VHM Hotel Management. Za generalne wykonawstwo drugiego etapu, który ruszył we wrześniu, odpowiada firma Strabag, która właśnie zakończyła budowę pierwszego budynku ze 175 prywatnymi apartamentami wakacyjnymi. Autorem projektu całego kompleksu jest biuro Chapman Taylor.

Za wnętrza odpowiada polsko-belgijska pracownia projektowa ELD. Inwestorem odpowiedzialnym za całe przedsięwzięcie jest belgijska firma deweloperska Fenixco. Pro-Est Hotels & Apartments to firma ze Świnoujścia z ponad 15-letnim doświadczeniem na rynku usług turystyczno-hotelarskich. Prowadzi własne obiekty hotelarskie w cyklu całorocznym, specjalizuje się też w kompleksowej obsłudze apartamentów inwestycyjnych – łącznie pod zarządem Pro-Est znajduje się 350 miejsc noclegowych. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *