Przemysław Orchowicz z Orbisu do Heimstaden z sektora PRS   PERSONALIA

Przemysław Orchowicz, wcześniej dyrektor generalny Novotelu Warszawa Centrum, objął stanowisko head of operations w firmie Heimstaden, która ostatnio dynamicznie weszła jako właściciel i operator na polski rynek najmu instytucjonalnego, kupując blisko cztery tys. powstających mieszkań od Budimeksu, Marvipolu i Eiffage za ponad dwa mld zł.

Przemysław Orchowicz z Grupą Orbis i marką Novotel związany był przez blisko 20 lat. Zaczynał w Novotelu Warszawa Centrum, dochodząc do stanowiska dyrektora sprzedaży, potem był dyrektorem generalnym Novoteli Poznań Malta, Łódź Centrum, który wprowadzał na rynek, combo Novotel & ibis Wrocław Centrum, które wprowadzał po przekształceniu z hotelu Orbis Wrocław. We Wrocławiu pełnił też funkcję dyrektora regionu. Był nominowany do tytułu Hotelarza Roku 2016 w kategorii Hotelarz do 35. Roku Życia. W 2019 r. został dyrektorem Novotelu Warszawa Centrum z 742 pokojami – największego miejskiego hotelu w Polsce.

Szwedzka firma Heimstaden jest europejskim liderem w sektorze PRS (Private Rented Sector). W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy kupiła w Polsce: 2,5 tys. mieszkań w 13 powstających projektach Budimeksu Nieruchomości w pięciu miastach za ok. 1,4 mld zł (ok. 40 proc. obecnego portfolio tego dewelopera), 700 mieszkań od Marvipolu w trzech projektach w Warszawie (m.in. w kompleksie Unique Tower na Woli) za ok. 380 mln zł oraz 640 mieszkań od Eiffage Immobilier Polska w dwóch projektach w Warszawie za ok. 280 mln zł. W efekcie w ciągu pięciu lat Heimstaden przejmie blisko 4 tys. mieszkań. W związku z tym firma stworzyła polski zespół, który będzie zarządzał portfelem nieruchomości mieszkaniowych pod najem długoterminowy i gwarantować ma jakość usług świadczonych przyszłym najemcom.

Firma Heimstaden z centralą w Malmö rozpoczęła działalność w 1998 r. Obecnie posiada blisko 120 tys. mieszkań na wynajem w Szwecji, Norwegii, Danii, Islandii, Holandii, Niemczech i Czechach.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *