Przedłużono ważność Bonu Turystycznego   KORONAWIRUS

Rząd zdecydował o przedłużeniu terminu na dokonywanie płatności za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego z końca marca 2022 roku na 30 września 2022 roku. Dotychczas za pomocą bonów dokonano płatności na blisko 1,9 mld zł.

Bon Turystyczny to narzędzie uruchomione w celu wsparcia polskich rodzin i przedsiębiorców w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19.  Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18. roku życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Wciąż ponad miliard złotych do wykorzystania

Z informacji ZUS wynika, że Polacy aktywowali dotychczas bony turystyczne o wartości ponad 2,7 mld zł, a dokonano nim płatności w kwocie około 1,8 mld zł.

Płatności bonami turystycznymi przyjmuje obecnie ponad 28 tys. przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego, świadczących usługi hotelarskie lub oferujących imprezy turystyczne w Polsce. Ich lista jest dostępna na stronie bonturystyczny.polska.travel. Warunkiem jest dokonanie płatności za usługi realizowane w Polsce.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *