W Szklarskiej Porębie ruszy hotel voco Resort sieci IHG. W condo   INWESTYCJE

Sieć IHG Hotels & Resorts podpisała umowę na otwarcie w 2024 r. hotelu voco Resort w Szklarskiej Porębie ze 100 pokojami z Grupą AKME, która realizuje kompleks Horizon Hotel & Resort. W lipcu 2021 r. obydwie strony podpisały umowę na otwarcie w tym samym kompleksie Holiday Inn Resort z 87 pokojami, który otwarty ma być w drugiej połowie tego roku.

To drugi etap inwestycji, w ramach której w pierwszym etapie w tym roku otwartych zostanie 155 apartamentów. W całym kompleksie składającym się z czterech budynków znajdą się m.in. własny browar, restauracje i strefa wellness z basenem wewnętrznym i zewnętrznym, a 0,6 ha z 1,5-ha działki przeznaczona będzie na funkcje rekreacyjne,

Za projekt voco Resort odpowiada Q2 Studio, pracownia Tremend, będąca inwestorem zastępczym, przygotuje projekt wnętrz, zaś PORR został wybrany na generalnego wykonawcę, tak jak i w przypadku hotelu Holiday Inn Resort.

– To pierwsza umowa podpisana na hotel pod marką voco Resort w Europie i nie możemy się doczekać otwarcia kolejnego sztandarowego obiektu wspólnie z naszym partnerem, Grupą AKME. Razem z hotelem Holiday Inn Resort Szklarska Poręba, cały kompleks Horizon Hotel & Resort będzie niewątpliwie doskonałym wyborem dla szerokiej rzeszy osób podróżujących w celach wypoczynkowych – mówi Andrzej Szymczyk, development director, Poland & Eastern Europe w IHG Hotels & Resorts

Jak podkreśla Wiktor Grzechociński, Partner w Grupie AKME podpisana umowa jest wynikiem „świetnej relacji, jaką mamy z IHG, naszego pionierskiego myślenia i chęci oferowania unikalnych usług dla naszych gości”. - Lokalizacja hotelu voco Resort Szklarska Poręba nie mogła być lepsza dla gości udających się na wypoczynek. Siła systemów dystrybucji i programu lojalnościowego IHG połączona z ciekawymi i pasjonującymi markami hotelowymi sprawiają, że jesteśmy pewni, że nasi gości będą zadowoleni ze wszystkich usług, które hotele będą oferować – stwierdził Wiktor Grzechociński.

Operatorem kompleksu będzie firma Karkonosze Resort Management, na czele której stoi Krzysztof Kulikowski, były dyrektor hoteli Orbisu: Halny w Cieszynie, Mercure w Opolu i Częstochowie, ostatni dyrektor Grand Hotelu w Łodzi przed sprzedażą Holdingowi Liwa, a potem w spółce Port-Hotel (poprzedniczce PHH) dyrektor ds. hotelowych i marketingu oraz dyrektor biura zakupów i inwestycji w Chopin Airport Development.

voco jest najszybciej rozwijająca się marka w historii IHG Hotels & Resorts. Pozycjonowane jest w segmencie premium powyżej Holiday Inn, razem m.in. z Crowne Plaza. Obecna jest w ok. 25 lokalizacjach na świecie, a następne ok. 35 hoteli jest na etapie przygotowania. Marka voco oferuje możliwość dopasowania koncepcji architektonicznej, co pozwala na korzystanie z niej w szerokiej gamie nieruchomości, zarówno nowo budowanych jak i istniejących. Elastyczność podejścia pomaga w pozyskiwaniu zainteresowania właścicieli, którzy poszukują rozwiązania na konwersję obiektu. W Polsce podpisana już została umowa na hotel voco z PHH w byłym hotelu Katowice w Katowicach.

Polska pozostaje mocno rozwijającym się rynkiem dla IHG Hotels & Resorts, z 15 istniejącymi hotelami i kolejnymi 22 obiektami w przygotowaniu*.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *